Można już zamawiać Volkswagena Tiguana z napędem hybrydowym plug-in!

Volkswagen wprowadza na rynek najnowszą generację swojego bestsellera – Tiguana. To nie tylko kolejny krok w ewolucji marki, ale także potężny skok w kierunku zrównoważonej motoryzacji. Od momentu, gdy z taśm fabryk Volkswagena zjeżdża ponad pół miliona egzemplarzy Tiguana rocznie, ten model stał się ikoną marki z Wolfsburga. Teraz, wraz z premierą najnowszej generacji, na drogi wchodzą także wersje hybrydowe plug-in o mocy 204 i 272 KM.

Nowość, która może się podobać!

Nowy Tiguan Plug-in Hybrid to nie tylko krok naprzód w dziedzinie ekologicznej motoryzacji, ale także rewolucja w codziennej jeździe. Dzięki akumulatorowi o pojemności netto 19,7 kWh, zasięg na silniku elektrycznym został niemal podwojony w porównaniu z poprzednikiem, sięgając nawet około 120 km na jednym ładowaniu. To sprawia, że w typowych warunkach miejskich Tiguan Plug-in Hybrid działa praktycznie jak samochód elektryczny. Na dłuższych trasach, auto automatycznie przełącza się na tryb hybrydowy, wykorzystując silnik elektryczny o mocy 115 KM i nową jednostkę 1.5 TSI o mocy 150 lub 177 KM, co zapewnia imponujący całkowity zasięg przekraczający 900 km.

Warto również zaznaczyć, że Volkswagen nie zapomniał o komforcie i technologii. W nowym Tiguanie Plug-in Hybrid, oprócz zaawansowanych napędów, znajdziemy także najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak opcjonalny asystent głosowy IDA czy adaptacyjne zawieszenie DCC Pro, zapewniające jeszcze lepsze właściwości jezdne i komfort podróży. Oferując szeroką gamę wariantów wyposażenia i silników, Volkswagen stawia sobie za cel zaspokojenie potrzeb każdego klienta. Od podstawowej wersji, wyposażonej w cyfrowe instrumenty Digital Cockpit, po wersję R-Line, charakteryzującą się sportowym designem i dodatkowymi udogodnieniami, każdy znajdzie Tiguana idealnie dopasowanego do swoich potrzeb.

Cena nowego Tiguana Plug-in Hybrid zaczyna się od 153 390 złotych, co sprawia, że zrównoważona motoryzacja staje się dostępna dla jeszcze szerszego grona konsumentów. Dzięki różnym opcjom finansowania, w tym atrakcyjnym ofertom leasingowym, posiadanie ekologicznego i oszczędnego SUV-a staje się jeszcze bardziej korzystne dla portfela.

Czytaj też: Najstarsza działająca fabryka Forda obchodzi swoje 100-lecie

Grafika tytułowa: Volkswagen