Motorola Edge 2022 oficjalnie!

Motorola Edge 2022 to nowa propozycja od znanego koncernu. Urządzenie zadebiutowało właśnie na rynku amerykańskim i nie wykluczone, że pojawi się także na Starym Kontynencie. Producent stawia w przypadku tego smartfona na sprawdzone wzornictwo oraz niezłą specyfikację. Sprawdźmy więc, co ma do zaoferowania potencjalnym nabywcom.

fot. Motorola

Ciekawa specyfikacja i… sprawdzone wzornictwo!

Najnowszy smartfon w ofercie Motoroli został wyposażony w ekran OLED o przekątnej 6,6-cala. Rozdzielczość jego pracy to Full HD+. Mamy tu też częstotliwość odświeżania 144 Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 1050 wspierany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Na froncie postawiono ponadto na aparat do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 32 MP.

Na pleckach mamy bardzo standardowy zestaw obiektywów – główny 50 MP, ultraszerokokątny 13 MP oraz czujnik głębi 2 MP. Wbudowaną w smartfona baterię charakteryzuje natomiast pojemność 5000 mAh. Naładujemy ją przewodowo z mocą 30 W lub bezprzewodowo z mocą 15 W. Producent postawił także na ładowanie zwrotne z mocą 5 W. Urządzenie może się pochwalić również certyfikatem wodoszczelności i pyłoszczelności IP52.

Czytaj też: Te smartfony Motorola dostaną Androida 13!

Za Oceanem smartfon ma kosztować – w podstawowej wersji – 599,99 USD. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery urządzenia w Europie i jego tutejszej ceny. Jeśli tylko pojawią się odpowiednie wieści – będziemy Was informować.

Grafika tytułowa: Motorola