MIUI 14 – co nowego w nakładce Xiaomi?

MIUI to jedna z najciekawszych i najbardziej intuicyjnych w obsłudze nakładek dla systemu Android. Xiaomi dokłada wszelkich starań, by owo rozwiązanie nie tylko zachwycało nas wyglądem, ale i do maksimum upraszczało korzystanie ze smartfona. Co warto wiedzieć na temat nowości zaszytych w MIUI 14? Sprawdźmy!

Sporo przydatnych na co dzień nowości

Wczoraj mieliśmy doczekać się premiery smartfonów z rodziny Xiaomi 13. Jak się okazuje, koncern z Chin odwołał wydarzenie i zapewnił, że wkrótce poda dla niego nowy termin. Tymczasem do sieci wyciekły informacje związane z MIUI 14. Co warto wiedzieć na temat najnowszej wersji nakładki systemowej giganta?

Nowe rozwiązanie ma serwować użytkownikom ulepszoną architekturę systemu, zajmując mniej miejsca we wbudowanej pamięci smartfonów i tabletów. Poprawieniu ulegnie wydajność pracy aplikacji oraz gier uruchamianych na pokładzie sprzętu Xiaomi. Wprowadzone zostaną także możliwości szerszej personalizacji interfejsu smartfona – po to, byśmy mogli zaprojektować wygląd odpowiadający naszym wymaganiom.

Doczekamy się także usprawnień bardziej „funkcjonalnych”. Obejmują one odbieranie połączeń telefonicznych na tablecie Xiaomi, szybkie parowanie słuchawek z telefonem, tabletem lub telewizorem itp. Możemy liczyć również na odświeżony pakiet usług rodzinnych. Możliwe będzie utworzenie grupy do ośmiu osób, którym w wygodny sposób udostępnimy zdjęcia, wideo czy dane z aplikacji zdrowotnych. Poza tym usprawnione zostaną funkcje kontroli rodzicielskiej.

Czytaj też: Dwie świetne nowości w Google Play Store!

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wystartuje wdrożenie MIUI 14. Myślę, że więcej na ten temat dowiemy się podczas prezentacji nowych flagowców chińskiego koncernu na rok 2023.

Grafika tytułowa: Đức Trịnh / Unsplash