Microsoft Surface Laptop 6 – wiemy coraz więcej!

Microsoft Surface Laptop to urządzenia od lat wyznaczające trendy na rynku komputerów z Windowsem na pokładzie. Gigant z Redmond stara się, by reprezentowały one najwyższy poziom pod względem jakościowym i wydajnościowym. W tym roku powinniśmy doczekać się premiery Surface Laptopa 6. generacji. Co wiemy na jego temat już teraz?

fot. Microsoft

Mocny, biznesowy laptop dla wymagających

Urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach – 13,5-calowej oraz 15-calowej. Zaoferuje nam matryce pracujące w wysokiej rozdzielczości, z obsługą multidotyku. Chronić je będzie szkło Gorilla Glass. Sercem nowego Surface Laptopa w obydwu wersjach będą procesory Intel Core 13. generacji. Wspierać je będzie maksymalnie 16 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB (w przypadku mniejszego wariantu) lub 32 GB RAM i SSD o pojemności 1 TB (w przypadku modelu 15-calowego). Grafika oczywiście zintegrowana – ale to norma w przypadku komputerów biznesowych.

Specyfikację uzupełnia kamerka o rozdzielczości 720p wyposażona w czujnik IR dla systemu Windows Hello. Ze względu na kompaktowe gabaryty komputerów mamy tu ograniczoną ilość złącz – do naszej dyspozycji zostaną oddane gniazdo Thunderbolt 4, dwa złącza USB-A 3.1, port audio jack 3,5 mm i port Surface Connect. Zaskakuje brak złącz USB-C. Możliwe jednak, że informacje na ich temat nie pojawiły się w dotychczasowych przeciekach. Łączność ze światem utrzymywana będzie dzięki Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

Czytaj też: Petal Ads poważną konkurencją dla Google Ads?

Premiery urządzeń z linii Microsoft Surface Laptop 6 spodziewamy się jesienią. Tradycyjnie nie będzie to sprzęt tani. Koncern z Redmond będzie chciał nam jednak wynagrodzić spory wydatek niezwykłą jakością wykonania i niezawodnym działaniem przez kilka dobrych lat.

Grafika tytułowa: Surface / Unsplash