Mercedes inwestuje kolejne miliardy w elektrykę

W najbliższych latach Mercedes zamierza zainwestować miliardy dolarów w modernizację swoich fabryk w Chinach, Niemczech i na Węgrzech, informuje magazyn Automobilwoche.

Inwestycje mają związek z przejściem na produkcję samochodów elektrycznych.

Do końca bieżącej dekady Unia Europejska postanowiła wprowadzić regulacje zmniejszające o połowę emisję CO2 w porównaniu z rokiem 2022 w przypadku samochodów osobowych.

Mercedes zapewnia, że będzie gotowy do przejścia na elektryczność do końca tej dekady, o ile pozwolą na to warunki rynkowe.

„Inwestujemy spore kwoty w każdą fabrykę na rozruch”, powiedział kierownik produkcji Joerg Burzer, dodając, że inwestycje te będą dotyczyły fabryk w Pekinie, Rastatt w Niemczech i Kecskemet na Węgrzech.

Producent samochodów rozpocznie niebawem prace w fabryce w Rastatt i od 2024 roku będzie produkować pierwszy model kompaktowej platformy samochodowej MMA. Ponadto Mercedes zainwestuje miliard dolarów w modernizację systemów lakierniczych w swoich fabrykach w Sindelfingen, Bremie i Rastatt w Niemczech.

Modernizacja ma na celu zmniejszenie zużycia energii i wody oraz zależność systemu malowania od gazu, w przeciwieństwie do energii bezemisyjnej.

Mercedes rozważa również rozbudowę swojej amerykańskiej fabryki w Tuscaloosa, gdzie może korzystać z dotacji rządowych w ramach zeszłorocznej ustawy o redukcji inflacji.

Czytaj także: Mercedes-Benz uruchamia recykling akumulatorów