Mapy Google coraz bardziej przydatne dla podróżujących koleją?

Mapy Google to nie tylko niezwykle popularna aplikacja służąca nam do nawigacji. Pomaga nam ona bowiem również w odkrywaniu ciekawych miejsc czy w korzystaniu z komunikacji zbiorowej. Już od dawna w apce można było podejrzeć rozkład jazdy pociągów – na przykład – w przypadku Kolei Wielkopolskich z których usług sam często korzystam. Teraz do Map trafiają informacje od kolejnego z przewoźników!

fot. Charles Forerunner / Unsplash

Koleje Małopolskie teraz w Mapach Google!

W aplikacji Mapy Google dostępne będą rozkłady jazdy kolejnego polskiego przewoźnika lokalnego – Kolei Małopolskich. Z poziomu Map możliwe będzie podejrzenie zarówno godzin odjazdów pociągów, jak i autobusów spółki. To potężne udogodnienie dla podróżnych, którzy nie będą musieli korzystać z dodatkowych aplikacji.

Mam nadzieję, że podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone w przypadku wszystkich operatorów powiązanych z transportem kolejowym. Być może nawet kiedyś pojawi się możliwość zakupienia biletów za pośrednictwem Map i zapisania ich – na przykład – w Portfelu od Google. Świat wokół nas ulega coraz większym, cyfrowym przemianom, które są korzystne dla nas – użytkowników smartfonów.

Czytaj też: Sprzedaż smartfonów nadal kuleje!

Grafika tytułowa: henry perks / Unsplash