MAD Lions mistrzem League of Legends European Championship!

Właśnie zakończyły się rozgrywki prowadzonej przez Riot Games największej, europejskiej ligi esportowej w League of Legends.

W finale obrońcy tytułu hiszpańskie Lwy pokonały brytyjski Fnatic 3:1 inkasując 80 000 Euro. Emocji w finale nie było tyle co na wiosnę, a zwycięstwo MAD Lions raczej nie zszokowało nikogo. Już od pierwszej mapy było widać, że różnica między finalistami jest widoczna, a Lwy są drużyną po prostu lepszą. Mimo to, warto docenić ich niesamowitą serię, w której nie przegrali żadnego BO5 w Europie w 2021 roku.

MAD Lions sięgnęli po drugie mistrzostwo z rzędu – coś, co jak dotąd udało się w historii LEC i EU LCS tylko dwóm drużynom. Jedną z nich było G2, drugą – dzisiejsi przegrani wielkiego finału, czyli Fnatic. Obaj finaliści awansowali do Mistrzost Świata, które mają odbyć się w październiku bieżącego roku, choć ze względu na zamieszanie spowodowane ogłoszeniem pandemii termin może ulec zmianie.

Wszystkie mecze z LEC rozgrywane są na żywo w studio Riot Games w Adlershof  w Berlinie. Oprócz niewielkiej widowni w studio, wszystkie gry są transmitowane na żywo w kilku językach na Twitchu i YouTube , a transmisje regularnie przyciągają ponad 300 000 osób. Finał tegorocznych wiosennych rozgrywek zgromadził na Twichu ponad 817 000 widzów.