macOS jako platforma dla graczy? Teraz to możliwe!

Komputery od Apple do tej pory kojarzyły się nam z urządzeniami dedykowanymi pracy kreatywnej, a nie graczom prawda? Wkrótce jednak to ulegnie zmianie. Dla urządzeń z macOS pracujących pod kontrolą procesorów Apple M1 udostępniona zostaje właśnie oficjalna aplikacja GeForce Now! Co warto wiedzieć na ten temat?

GeForce Now z aplikacją dla macOS!

Do tej pory by skorzystać z GeForce Now na pokładzie sprzętu z macOS musieliśmy logować się do usługi przez przeglądarkę internetową. Wiadomo, że nie jest to tak wygodna w użytku i stabilna forma korzystania z narzędzia Nvidia dla graczy, jak natywna aplikacja. Jak się jednak okazuje, problem został właśnie rozwiązany. Dla komputerów pracujących pod kontrolą układu M1 została właśnie udostępniona dedykowana, oficjalna aplikacja GeForce Now.

Oznacza to, że nasze komputery MacBook, Mac mini oraz iMac mogą teraz służyć nam jako maszyny gamingowe umożliwiające pogrywanie w produkcje pochodzące nie tylko z App Store, ale i w pełnoprawne tytuły AAA. Komputerom od Apple nie brakuje mocy obliczeniowej, obsługują też szybkie połączenia internetowe. Czemu więc nie mielibyśmy skorzystać z praktycznego rozwiązania, jakim jest granie w chmurze?

Czytaj też: Pierwszego mobilnego Warcrafta poznamy na dniach?

Jestem ogromnym zwolennikiem usług grania w chmurze. Mam nadzieję, że aplikacja GeForce Now zostanie ciepło przyjęta przez fanów Apple i że samo rozwiązanie będzie intensywnie rozwijane w kierunku tego, by jak najlepiej działało na komputerach z jabłkiem na obudowie.

Dajcie znać, czy Wy korzystacie na co dzień z usługi od Nvidia!

Grafika tytułowa: Rubén Menárguez / Unsplash