Laptop HP z certyfikacją IMAX

W ostatnich tygodniach wielu producentów zaprezentowało nam swoje nowości w segmencie laptopów. Bierny wobec tej sytuacji nie chce pozostawać koncern HP, który również ma w zanadrzu kilka ciekawych urządzeń. Jednym z nich jest notebook z rodziny Envy x360 z certyfikatem IMAX.

fot. HP

Ciekawy, kompaktowy laptop!

Mówimy o urządzeniu z ekranem OLED o przekątnej 15″. Owa matryca ma pracować w rozdzielczości Full HD. Osadzona została na zawiasie 360 stopni. O niesamowitą jakość dźwięku w trakcie seansów wideo zadba system audio Bang & Olufsen DTS:X Ultra. Komputer oferuje wsparcie dla Windows Hello.

Sercem laptopa będą procesory Intel Core 13. generacji wspierane przez 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz układ graficzny GeForce RTX 3050. Co ciekawe, dostępne będą także warianty bazujące na podzespołach od AMD. O długi czas pracy między ładowaniami zadba akumulator o pojemności 55 Wh.

Nowy HP Envy x360 będzie nie tylko świetnym sprzętem do konsumpcji multimediów, ale i do pracy. Ze względu na dobrze dobrane, wydajne podzespoły powinien doskonale radzić sobie również ze wszystkimi podstawowymi zadaniami – edycją dokumentów, pracą z aplikacjami czy prostą obróbką multimediów.

Czytaj też: Gogle VR od Apple będą hitem?

Póki co nie wiadomo, czy sprzęt trafi do sprzedaży w Polsce. W Stanach Zjednoczonych ceny mają startować od 950 dolarów.

Grafika tytułowa: HP