Koniec wsparcia dla lubianych smartfonów Xiaomi!

Xiaomi to jeden z najważniejszych koncernów na rynku urządzeń mobilnych. Użytkownicy cenią smartfony chińskiego giganta za dobry stosunek ceny do jakości oraz za dość długi okres wspierania ich aktualizacjami. Jak się okazuje, kilka lubianych modeli nie otrzyma już kolejnych wersji Androida ani MIUI!

fot. Mark Chan / Unsplash

Masz tego smartfona Xiaomi? To koniec aktualizacji!

Oznacza to, że ich właściciele – chociażby ze względów bezpieczeństwa – powinni rozważyć zakup nowego urządzenia. Tyczy się to sytuacji, w których na pokładzie smartfona przechowujemy ważne dane, lub też wykorzystujemy go do obsługi konta internetowego lub dokonywania płatności. Cyberprzestępcy bowiem tylko czekają na to, żeby wykorzystać luki w oprogramowaniu naszych urządzeń mobilnych.

Od dalszych aktualizacji zostają właśnie odcięte tak popularne i lubiane urządzenia, jak Xiaomi Redmi Note 8, Xiaomi Redmi Note 8T, Xiaomi Mi 9 Pro, Xiaomi Mi 9 Lite i Xiaomi Redmi 8A. Na szczęście gigant z Chin w swojej ofercie posiada całe multum ciekawych i – w wielu przypadkach – korzystnych cenowo modeli, którymi możemy zastąpić wymienione urządzenia.

Czytaj też: Xiaomi może wydać smartwatcha z Wear OS!

Dajcie koniecznie znać, czy wymieniacie smartfony na nowsze modele w momencie, w którym producent ucina dla nich wsparcie. A może nie przechowujecie na ich pokładzie ważnych danych?

Grafika tytułowa: Mateusz Tworuszka / Unsplash