Konferencja Next@Acer za nami! Liczne nowości zaprezentowane!

Dziś odbyła się konferencja Next@Acer. Tajwański producent zaprezentował w jej trakcie liczne nowości, które mają budować jego silną, rynkową pozycję w nadchodzących miesiącach. Nie zabrakło wśród nich produktów dla graczy oraz sprzętu, który pokochają eko-entuzjaści. My natomiast postanowiliśmy przygotować dla Was podsumowanie wspomnianego wydarzenia w pigułce!

Acer rozszerzył ofertę rozwiązań antybakteryjnych

Mimo, że mamy nad nią coraz większą kontrolę – pandemia nie odpuszcza. Dlatego właśnie Acer, z myślą o naszym bezpieczeństwie, zaprezentował dziś liczne rozwiązania antybakteryjne. Uwagę zwróciła na pewno kurtka Acer Eco-Shell z pierwszym na świecie ekologicznym materiałem na bazie kawy. Warto wspomnieć o tym, że owa kurtka jest wyściełana srebrnym materiałem uszytym z przędzy pokrytej cząstkami srebra. Jest to rozwiązanie chroniące nas przed szkodliwymi mikroorganizmami. Ponadto koncern z Tajwanu zaprezentował dwa laptopy z powłoką antybakteryjną – Acer Enduro Urban N3 oraz Acer TravelMate Spin P4. Atutem pierwszego jest solidna, wzmocniona konstrukcja. Drugi natomiast wyposażony został w obracany ekran dotykowy. Oprócz tych dwóch komputerów Acer zaprezentował także monitor i tablet również wspomagane przez powłokę antybakteryjną.

Nowe rozwiązania w ekologicznej serii Vero!

Acer w ostatnich miesiącach akcentuje swoją troskę o środowisko naturalne. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentował nowe produkty należące do linii Vero – zestaw akcesoriów, niewielki komputer stacjonarny, dwa laptopy oraz monitor. Owe produkty wykonane zostały z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo Acer szczyci się, że owe produkty pakuje w kartony nadające się do ponownego użytku w innych zastosowaniach. Komponenty zastosowane na pokładzie urządzeń Vero natomiast w szerokim zakresie nadają się do przetworzenia i ponownego zastosowania.

Liczne nowości Acera dla graczy!

Acer znany jest również z szerokiego portfolio sprzętu dla graczy. Na dzisiejszej konferencji nie mogło więc zabraknąć rozwiązań z tej kategorii. Na uwagę zasłużyło na pewno biurko gamingowe Predator. To sporych rozmiarów „stanowisko bojowe”, które pomieści nawet najpotężniejsze, najbardziej rozbudowane zestawy komputerowe. Może być wykończone powłoką przypominającą karbon bądź materiałem z jakiego produkowane są podkładki pod mysz. Kolejne dwie nowości to projektory gamingowe Acer GD711 i GM712. Najwięcej uwagi zwrócił na siebie jednak komputer dla graczy Predator Orion 7000. Do jego atutów trzeba zaliczyć procesor Intel® Core™ 12. generacji z opcją overclockingu, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX™ 3090 i do 64 GB pamięci RAM DDR5-4000. Brzmi nieźle? A to nie wszystko!

Acer do swojej oferty wprowadza także nowy projektor laserowy 4K – L811. Jego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom wręcz kinowych wrażeń podczas seansów filmowych. Nie mniej spektakularnie prezentują się dwa nowe ważne monitory w portfolio tajwańskiego koncernu – Nitro XV272U KF oraz CB273U. Ten pierwszy jest dedykowany graczom i oferuje szerokie wsparcie dla rozwiązań czyniących rozgrywkę bardziej dynamiczną, ładniejszą i niezwykle płynną. Wystarczy wspomnieć o takich funkcjach, jak Acer Black Boost, odświeżanie 300 Hz, rozdzielczość WQHD czy AMD FreeSync. Drugi natomiast oferuje wsparcie dla HDR10 czy też kąt widzenia rzędu 178° i dedykowaną stację dokującą.

Next@Acer to także wiele pomniejszych nowości!

Acer zaprezentował dziś także profesjonalne laptopy ConceptD 3 w wersji 16:10 oraz 15-calowego ConceptD 3 Ezel. Są to komputery zaprojektowane z myślą o projektowaniu 3D. Dla sektora edukacji oraz biznesu przygotowane zostały nowe Chromebooki – Chromebook 514, Spin 514 i Spin Enterprise 514, Chromebook 515 oraz Chromebook Spin 314. Ich zadaniem będzie zapewnienie płynnej, bezawaryjnej i bezproblemowej pracy w wielu podstawowych zastosowaniach.

A które nowości Acera Wam najbardziej przypadły do gustu?

Grafika tytułowa: Acer