Kolejny smartfon Samsunga w drodze!

Samsung uraczył nas już w tym roku solidną porcją premier, jeśli chodzi o smartfony. Poznaliśmy już m.in. flagowce z rodziny Galaxy S23 czy modele Galaxy A34 i Galaxy A54. To jednak nie koniec pomysłów Koreańczyków na zdobycie naszych serc (i portfeli!). W drodze jest bowiem Samsung Galaxy A24!

fot. GSMArena

Niedrogi Galaxy A dla każdego?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Samsung Galaxy A24 zostanie wyposażony w ekran Super AMOLED Infinity-U o rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania 90 Hz. Sercem urządzenia będzie procesor MediaTek Helio G99 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. To solidna konfiguracja, ale nie spodziewajmy się po niej cudów.

Na pleckach trzy obiektywy: główny 50 MP z OIS, ultraszerokokątny 5 MP i makro 2 MP. Do wykonywania selfie oraz rozmów wideo posłuży natomiast kamerka o rozdzielczości 13 MP. Smartfon zasilała będzie solidna bateria o standardowej – dla produktów Samsunga – pojemności 5000 mAh, którą można będzie ładować z mocą do 25 W.

Czytaj też: Smartfony wkrótce bez zbędnych aplikacji?

Póki co nie wiadomo, kiedy mielibyśmy spodziewać się premiery nowości od Samsunga. Zakładam jednak, że koncern z Korei nie będzie nam kazał czekać na nią zbyt długo. Oby tylko nie przesadził z ceną!

Grafika tytułowa: Samsung