Kolejny gigant inwestuje w pojazdy EV

Foxconn, największy na świecie producent komponentów elektronicznych, dzięki umowie na przejęcie 20% udziałów w  Lordstown Motors Corp rozszerzył swój udział w branży pojazdów elektrycznych (EV).

Amerykański producent ciężarówek elektrycznych przynosi straty, wyceniane obecnie na ok. 170 milionów dolarów.

Porozumienie, które zapewni dwa miejsca w zarządzie start-upu Lordstown, ma miejsce w czasie, kiedy firma stawia na powtórzenie swojej dominacji także w dynamicznie rozwijającym się przemyśle pojazdów elektrycznych.

Tajwański gigant w ostatnich latach zwiększył inwestycje w pojazdy elektryczne i półprzewodniki, ogłaszając umowy z amerykańskim startupem Fisker i indyjskim konglomeratem Vedanta.

Najnowsza umowa pogłębi więzi Lordstown z platformą rozwoju pojazdów elektrycznych Foxconn MIH lub Mobility in Harmony.

Foxconn rozpoczął produkcję pickupów Lordstown Endurance we wrześniu po zakupie zakładu amerykańskiej firmy w Ohio. Do zawarcia tej umowy przyczyniła się potrzeba pozyskania środków niezbędnych do rozpoczęcia produkcji Endurance.

Dyrektor generalny Lordstown, Edward Hightower, przemawiając w Taipei, powiedział, że producent ciężarówek i Foxconn przyglądają się produkcji również innym producentom oryginalnego sprzętu i wyposażenia.

Popyt na pojazdy elektryczne gwałtownie wzrósł na całym świecie, zakłócenia w łańcuchu dostaw i rosnące koszty materiałów utrudniły firmom zwiększenie produkcji i zaspokojenie gorącego popytu.

Czytaj także: Google pomaga w zautomatyzowaniu fabryk Foxconna