Karta graficzna Predator BiFrost dostępna w Polsce

Do sprzedaży w Polsce trafiła dziś karta Predator BiFrost od Acera. To układ bazujący na Intel Arc A770. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których ten sprzęt debiutuje oficjalnie. Jakie ciekawe rozwiązania zostały zastosowane w jej przypadku i dlaczego to świetne rozwiązanie dla graczy? Sprawdźmy!

Intel chce namieszać na rynku GPU

Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC – bo tak brzmi pełna nazwa karty – to rozwiązanie, na pokładzie którego tajwański koncern serwuje nam przydatne rozwiązania, które fani gier komputerowych bardzo docenią. GPU to przede wszystkim wydajny system chłodzenia bazujący na rozwiązaniach takich jak wentylatory 3D Aeroblade 5. generacji oraz FrostBlade 2.0. Omawiana karta bazuje na rdzeniach Xe oraz oferuje wsparcie dla rozwiązań Intel Xe Matrix Extensions AI (XMX) i XeSS (Xe Super Sampling) bardzo pozytywnie wpływających na wydajność podczas spędzania czasu przy najbardziej wymagających grach.

Nowa propozycja od Acera i Intela ucieszy graczy ze względu na wsparcie dla API DirectX 12 Ultimate oraz Ray Tracingu. Funkcja OC Boost pozwala uzyskać taktowanie rdzenia na poziomie nawet 2400 MHz. Jeśli chodzi natomiast o pamięć, to mamy tu 16 GB VRAM GDDR6. Oczywiście możemy się spodziewać, że tak mocny układ graficzny charakteryzował będzie spory apetyt na energię. TDP ustalony został przez producenta na poziomie 250 W. Jeśli więc nosicie się z zamiarem zakupu takiej karty – sprawdźcie czy nie wymusi na was on także wymiany zasilacza.

Czytaj też: Nadchodzi tani Xbox Game Pass?

Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC jest już dostępny w sprzedaży w Media Expert oraz x-kom, gdzie za tą kartę trzeba zapłacić 2260 złotych.

Grafika tytułowa: Predator