Już jest: P50 Pocket to najbardziej elegancki smartfon Huawei

Zaprojektowany przez znaną projektantkę model na początku przyszłego roku trafi do sprzedaży również w Europie.

Nowy składak Huawei to model, który z konkurencją będzie walczył nie tylko na specyfikację, ale przede wszystkim – na elegancję i designerski kunszt. Za projekt zaprezentowanego dziś Huawei P50 Pocket odpowiada znana holenderska projektantka mody Iris van Herpen, a model zaprezentowano po raz pierwszy w sesji do magazynu “Harper’s Bazaar” – co potwierdza, że jest on kierowany zarówno do technologicznych geeków, jak i po prostu do koneserów ładnych rzeczy. Ci pierwsi jednak też nie powinni być rozczarowani. 

Czytaj też: Kolejna nadchodząca premiera potwierdza boom na składane smartfony

Przede wszystkim składaka wyróżnia naprawdę solidna bateria o pojemności 4000 mAh, umożliwiająca szybkie ładowanie 40W. Oprócz tego model charakteryzuje wyświetlacz o proporcjach 21:9 i przekątnej 6,85 cala po rozłożeniu, z częstotliwością odświeżania do 120 Hz, a także chipset Snapdragon 888 4G. W wykonaniu jakościowych zdjęć pomoże mocny aparat główny o rozdzielczości 50Mpix, uzupełniany przez teleobiektyw 8Mpix i aparat ultraszerokokątny 13 Mpix. 

Huawei P50 Pocket dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, złotej i białej, jednak jak wynika z dotychczasowych informacji do sprzedaży w Europie trafi tylko w tej drugiej wersji. Po dzisiejszej prezentacji wiemy też, że ceny urządzenia zaczynają się od 8988 juanów (ok. 5780 zł)  za wariant z pamięcią RAM 8GB i 256 GB pamięci wewnętrznej, w przypadku 12 GB/ 512 GB trzeba będzie wyłożyć 10988 juanów, czyli ok. 7060 zł.