Joker 2 – o filmie wiemy coraz więcej!

Od pewnego czasu wiemy, że trwają prace nad sequelem popularnego Jokera, który okazał się potężnym, kinowym hitem. Film Todda Phillipsa 2019 roku zarobił ponad miliard dolarów, a jego gwiazda, Joaquin Phoenix, otrzymał Oscara dla najlepszego aktora. To potężna wizytówka dla wspomnianej produkcji. Właśnie dowiedzieliśmy się co nieco na temat jego kontynuacji!

Joker 2 coraz bliżej!

Dowiedzieliśmy się właśnie, że scenariusz do nowej odsłony Jokera już powstał. Jest jednak pilnie strzeżony przez twórców. Trudno się temu dziwić – mamy do czynienia z następcą jednego z najbardziej kasowych i najważniejszych filmów ostatnich lat. Poznaliśmy także tytuł produkcji – Joker: Folie à Deux.

Folie à Deux  to po francusku wspólne szaleństwo. Jest to wyrażenie powszechnie używane do opisania sytuacji, w której wiele osób ma podobne złudzenie. Tytuł jest więc bardzo tajemniczy i w ciągu najbliższych miesięcy będzie z pewnością budził wiele spekulacji.

Czy Joker będzie uznawany po swoim końcowym występku w pierwszym filmie za bohatera? A może w końcu pozna Harley Quinn? Możliwości jest bardzo wiele. Z pewnością co nieco się dowiemy, gdy w sieci pojawią się pierwsze zwiastuny produkcji.

Czytaj też: Disney+ z bogatą ofertą na debiut w Polsce!

Póki co pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Spodziewam się, że Joker: Folie à Deux zafunduje nam świetne widowisko – tym bardziej, że nad produkcją pracują te same osoby, które odpowiadają za hitową, pierwszą część historii.