Jeep Wagoneer S 2024 – elektryczna bestia od Stellantis

Marka Jeep® ogłosiła swój pierwszy globalny model elektryczny, Jeepa Wagoneera S 2024 Launch Edition, który pojawi się na rynku amerykańskim już w drugiej połowie 2024 roku. Ten w pełni elektryczny SUV ma otworzyć nowy rozdział w historii marki, która od lat słynie z innowacji i niezawodności.

fot. Jeep

Globalny elektrtyczny SUV

Jeep Wagoneer S 2024 to model BEV (Battery Electric Vehicle), który zaskakuje swoimi osiągami. Dzięki zasięgowi przekraczającemu 300 mil na jednym ładowaniu i mocy 600 koni mechanicznych, pojazd oferuje przyspieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie 3,4 sekundy oraz moment obrotowy wynoszący ponad 800 Nm. W połączeniu z systemem zarządzania trakcją Selec-Terrain, Wagoneer S zapewnia wyjątkową pewność prowadzenia w każdych warunkach pogodowych i drogowych.

Jeep Wagoneer S jest wyposażony w akumulator o pojemności 100 kWh i napięciu 400 V, co umożliwia naładowanie go od 20% do 80% w zaledwie 23 minuty za pomocą szybkiej ładowarki DC. Wersja Launch Edition oferuje domową ładowarkę 48A poziomu 2 lub równoważne vouchery na ładowanie na publicznych stacjach ładowania poprzez Free2move Charge, co zapewnia płynne i wygodne zarządzanie energią.

Podstawą Jeepa Wagoneera S jest platforma STLA Large, która zapewnia elastyczność w zakresie długości, szerokości, zawieszenia i konfiguracji układu napędowego. Dzięki temu samochód oferuje natychmiastowy moment obrotowy i szybkie przyspieszenie, a elektryczne moduły napędowe typu „trzy w jednym” łączą silnik, falownik i przekładnię redukcyjną w jedną kompaktową jednostkę.

fot. Stellatnis

Nowoczesny design i luksusowe wnętrze

Jeep Wagoneer S wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym designem, z charakterystycznym siedmioszczelinowym grillem, który pełni funkcję oświetlenia ambientowego. Aerodynamiczne kształty pojazdu, precyzyjne nachylenie maski oraz przedniej szyby zapewniają optymalną efektywność aerodynamiczną. Wersja Launch Edition wyróżnia się ciemnymi akcentami stylistycznymi, 20-calowymi czarnymi felgami oraz dwupanelowym, panoramicznym dachem.

Wnętrze Wagoneera S to połączenie luksusu i technologii. Zintegrowany system ekranów o przekątnej ponad 45 cali, interaktywny ekran dla pasażera oraz ekskluzywny system nagłośnienia McIntosh z 19 głośnikami zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy. Materiały użyte we wnętrzu, w tym syntetyczna tapicerka i elementy z recyklingu, podkreślają dbałość o środowisko.

Jeep Wagoneer S oferuje ponad 170 funkcji bezpieczeństwa, w tym Aktywny Asystent Kierowcy, system wykrywania senności kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Dzięki elastycznej architekturze i możliwości aktualizacji OTA (Over-The-Air), pojazd może korzystać z najnowszych technologii i funkcji zautomatyzowanej jazdy.

Jeep Wagoneer S 2024 to pojazd, który łączy w sobie tradycję marki Jeep z nowoczesnymi technologiami i ekologicznym podejściem do motoryzacji. Wprowadzając na rynek swój pierwszy globalny model elektryczny, marka Jeep otwiera nowy rozdział w swojej historii, oferując klientom niezrównane doświadczenia z jazdy i niespotykaną dotąd swobodę wyboru przygody.

Czytaj też: Nowy Jeep Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła – by zwiększyć radość z jazdy i poczucie wolności

Grafika tytułowa: Jeep