Jakość wykonania znakiem rozpoznawczym OnePlusa?

OnePlus od wielu lat serwuje nam wysokiej klasy smartfony o topowych specyfikacjach. Jakiś czas temu producent zaczął nam sprzedawać także urządzenia z nieco niższej półki i wearables. Teraz natomiast przygotowuje się do podboju rynku tabletów. Flagowe OnePlusy kojarzą się nam jednoznacznie z bezkompromisową wydajnością. Z tłumu ma je wkrótce wyróżniać także jakość wykonania!

Ceramika standardem u OnePlusa?

W 2022 roku topowe smartfony wykonane są najczęściej ze szkła lub z plastiku. Dawno w niepamięć odeszły czasy, w których wyznacznikiem klasy Premium były na przykład – obudowy wykonane z aluminium. OnePlus chce jednak wyróżnić swoje flagowce na tle konkurencji stosując w przypadku ich obudów… wysokiej klasy ceramikę. Warto w tym momencie wspomnieć, że ceramika jest bardziej wytrzymała od szkła i jednocześnie zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła.

OnePlus 11 – czyli kolejny topowy smartfon od cenionego producenta – ma zadebiutować na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Oprócz wspomnianej, ceramicznej obudowy ma oferować wysokiej klasy ekran, procesor Snapdragon 8 Gen 2 oraz nawet 16 GB pamięci RAM. Jeśli dorzucimy do tego ponadprzeciętne możliwości fotograficzne, to otrzymamy niesamowicie mocną konfigurację.

Czytaj też: Android 14 z dwiema ciekawymi funkcjami

Mam nadzieję, że OnePlus dotrzyma słowa i że Chińczycy będą się starać by ich flagowce reprezentowały absolutny top jakościowy. Gdy tylko OnePlus 11 trafi na rynek – będziemy go dla Was testować. Tymczasem musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość i czekać na premierę.

Grafika tytułowa: OnLeaks / Smartprix