iPhone 15 Pro słabszy, niż zakładano?

Fani Apple jak co roku – z niecierpliwością oczekują już pierwszych informacji na temat tegorocznych iPhone’ów. Koncern z Cupertino z pewnością dołoży starań, by były to urządzenia bezkonkurencyjne w swojej kategorii. Jak się jednak okazuje, na horyzoncie pojawiły się problemy z procesorami Apple A17 Bionic, które miały trafić na pokład topowych wariantów smartfonów amerykańskiego koncernu!

fot. Samuel Angor / Unsplash

TSMC ma problem z procesorami produkowanymi dla Apple!

Najnowsze procesory Apple z pewnością zostawią konkurencję daleko w tyle pod względem ogólnie pojętej wydajności. Koncern z Cupertino zakładał, że będą one produkowane w 3-nm procesie technologicznym, przez co przyniosą dość odczuwalny przeskok jakościowy względem poprzedników. Jak się jednak okazało, na horyzoncie pojawiły się pierwsze przeszkody zgłoszone Amerykanom przez koncern TSMC mający produkować i dostarczać układy.

Tajwański gigant notuje pewne problemy związane z produkcją procesorów w zaawansowanym, 3-nm procesie technologicznym. Media branżowe donoszą, że wskutek owych komplikacji może ucierpieć wydajność układów Apple A17 Bionic. Firma Tima Cooka ma już zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Podobno przyjęto nawet zasadę, że nowe iPhone’y mają być promowane nie tyle jako urządzenia odczuwalnie szybsze, co bardziej energooszczędne.

Czytaj też: Prestiżowe nagrody dla iRobotów Roomba!

Pamiętajmy jednak, że na razie mamy do czynienia z informacjami nieoficjalnymi. Do jesieni wiele może się jeszcze w owej materii zmienić. Może okazać się, że problemy z procesorami zostaną zażegnane. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia w sprawie. Będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Thai Nguyen / Unsplash