iPady znowu podrożeją?

W ostatnich miesiącach mamy do czynienia ze znaczącymi podwyżkami cen urządzeń mobilnych. Dotyczy to m.in. koncernu Apple, który w dość odczuwalny sposób zaserwował nam podwyżki nie tylko w przypadku smartfonów, ale i pozostałych swoich urządzeń. Jak się okazuje, nowe iPady mogą być jeszcze droższe!

fot. Henry Ascroft / Unsplash

Ceny rosną nie tylko u producentów urządzeń mobilnych

Jak się okazuje, Apple sporo zapłaci za ekrany dedykowane swoim tabletom. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że 11-calowy panel OLED będzie kosztował koncern z Cupertino 270 dolarów, natomiast 12,9-calowy – 350 dolarów. Niestety inflacja i kryzys gospodarczy dotykają także producentów podzespołów do urządzeń mobilnych, przez co są oni zmuszani podnosić ceny dla swoich klientów.

Poza tym nowoczesne technologie serwowane nam na pokładzie owych ekranów, odpowiadające za wzorcowe odwzorowanie barw i perfekcyjną responsywność wymagają unowocześniania linii produkcyjnych, a te koszty przerzucane są przez producentów komponentów na odbiorców części. Trudno się więc dziwić, że koncerny takie, jak Apple czy Samsung ostatecznie stawiają na podwyżki.

Czytaj też: Apple Music Classical jednak powstanie?

Nie powinniśmy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach urządzenia mobilne potanieją. Bardziej stawiam na to, że jeszcze podrożeją. I na pewno przekonamy się o tym gdy Apple zaprezentuje nowe iPady.

Grafika tytułowa: Tyler Franta / Unsplash