iOS 16 i watchOS 9 już dostępne! Co nowego?

W niemal tydzień po pierwszej z wrześniowych konferencji Apple, koncern z Cupertino udostępnia nam iOS 16 i watchOS 9. Nowe wersje oprogramowania są już dostępne na serwerach amerykańskiego giganta. Jakie nowości przyniosą w przypadku naszych urządzeń? Sprawdźmy!

fot. Apple

iOS 16

iOS 16 nie przyniesie w przypadku naszych smartfonów zbyt wielu zmian. Chyba tą najpoważniejszą jest możliwość lepszego spersonalizowania ekranu blokady urządzenia. Będziemy mogli sobie takich ekranów zaprojektować kilka i dodać do nich widżety. Poza tym wprowadzone zostały pomniejsze usprawnienia związane z aplikacjami systemowymi. Co ciekawe, na pokład nowszych iPhone’ów trafił procentowy wskaźnik naładowania baterii na ekranie głównym! Podsumowując – mamy do czynienia z ewolucją, nie rewolucją.

Nowa odsłona iOS jest dostępna dla następujących iPhone’ów od Apple: SE 2020, SE 2022, 8 i 8 Plus, X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12 mini, 12, 12 Pro, 12 Pro Max, 13 mini, 13, 13 Pro i 13 Pro Max.

fot. Apple

watchOS 9

Nowa odsłona systemu dla zegarków od Apple to również ciekawe nowości przydatne przy jego codziennym użytkowaniu. Oprócz tego, że nasze smartwatche zaoferują nam zestaw nowych tarcz, udoskonalone zostaną pozostałe, popularne funkcje. Dodane zostaną m.in. nowe rozwiązania powiązane z treningami. Digital Crown umożliwi przełączanie się pomiędzy różnymi ekranami treningów. Takie treningi będzie można także tworzyć samodzielnie. Funkcja Strefy tętna pozwoli natomiast na kontrolowanie intensywności i przebiegu całego treningu w różnych jego momentach. Udoskonalone zostaną również funkcje pomiaru snu czy też wykrywania migotania przedsionków.

Aktualizacja jest dostępna na następujące zegarki Apple Watch: series 4, series 5, SE, series 6 oraz series 7.

Czytaj też: Revolut wprowadza Revolut Pay – nowy standard płatności

Dajcie koniecznie znać, czy pobraliście już aktualizacje dla swoich urządzeń od Apple. Czy Waszym zdaniem zmiany są wystarczające?

Grafika tytułowa: Michał Kubalczyk / Unsplash