iOS 16.3 oficjalnie! Co nowego?

Apple wydało właśnie kolejne poprawki dla swojego oprogramowania dedykowanego urządzeniom mobilnym. iOS w wersji 16.3 powinien być już dostępny do pobrania na smartfony iPhone. Jakie nowości przynosi? Jakie bolączki trapiące użytkowników sprzętu od Apple naprawia? Sprawdźmy!

Nowości w oprogramowaniu Apple

Apple jak zwykle, w przypadku cząstkowej aktualizacji iOS, zaserwuje nam poprawki dotychczas wykrytych błędów oraz problemów z oprogramowaniem. Warto wspomnieć m.in. o tym, że rozwiązania doczekał się problem wykryty w przypadku iPhone 14 Pro, polegający na okresowym wyświetlaniu na ekranie niepokojących pasków. Właściciele tych nie najtańszych przecież smartfonów mogą wreszcie spać spokojnie.

Wraz z iOS 16.3 na pokład naszych urządzeń trafi także pewna dość istotna nowość. Mowa o wsparciu dla uwierzytelniania dwuskładnikowego za pośrednictwem kluczy bezpieczeństwa. To rozwiązanie często wykorzystywane w firmach. Klucze tego typu bardzo często służą do ochrony kont użytkowników, lub też kart płatniczych przechowywanych na pokładzie urządzeń mobilnych. Funkcja dodawania kluczy bezpieczeństwa będzie po aktualizacji dostępna z poziomu ustawień smartfona.

Czytaj też: Jak kupić Windows 10 na stronie Microsoftu?

Pobraliście już iOS 16.3? A może czekacie żeby upewnić się (po ostatnich wpadkach Apple), że oprogramowanie działa prawidłowo? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!