Iiyama ogłasza powrót Złotego Feniksa

G-Master GB2590HSU-B1 z klanu Gold Phoenix jest adresowany do wymagających graczy nastawionych na profesjonalną rywalizację. Tradycyjna rozdzielczość FullHD, za to odświeżanie aż 240 Hz. Cena – 1,5 tys. zł.

W segmencie gamingowych monitorów widoczne są dwie szkoły. Pierwsza nie zwiększa znanej od kilkunastu już lat rozdzielczości, za to dba o płynność rozgrywki wyrażaną liczbą klatek na sekundę. Szkoła druga to wyższa rozdzielczość, która najczęściej jest okupiona niższym odświeżaniem. Co zatem wybrać – płynność czy szczegółowość? Złoty Feniks iiyama jest wyznawcą pierwszego modelu.

Technologia Fast IPS wykorzystuje ciekły kryształ, opracowany specjalnie w celu skrócenia natywnych czasów reakcji do zaledwie 0,4 ms (MRT), który gwarantuje również wysoką jakość oraz żywe sceny bitewne wyświetlane z wyjątkową dokładnością kolorów.

Błyskawiczna częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz i niezwykle szybki czas reakcji w połączeniu z technologią FreeSync Premium oznaczają niskie opóźnienia wejściowe i kompensację niskiej liczby klatek na sekundę (LFC), co sprawia, że przejścia między ekranami są płynne, pozbawione przycięć i efektu rozrywania.

Monitor posiada również funkcję Black Tuner, zwiększającą widoczność w zacienionych obszarach, co pomaga graczom w szybszym wykrywaniu wroga. Sprzęt zapewnia również możliwość wyboru optymalnych ustawień i dostosowania ich do różnych gatunków gier.

Podstawa o regulowanej wysokości z możliwością pochylania i obracania zapewnia komfort użytkowania, niezależnie od tego, czy są to turnieje, czy domowe sesje z ulubionymi grami. Technologia flicker-free zapobiegająca migotaniu i filtry redukujące niebieskie światło pomagają również zmniejszyć zmęczenie oczu.

Sugerowana cena iiyama G-Master GB2590HSU-B1 Gold Phoenix to 1499 zł.