IEM 2023 – oficjalna zapowiedź!

ESL oficjalnie zapowiedziało IEM – Intel Extreme Masters Katowice 2023!

Turniej odbędzie się między 31 stycznia a 12 lutego. Sprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się już 22 września o godzinie 15:00. Szczegóły w kwestii rodzajów wejściówek oraz ich cen znaleźć można na oficjalnej stronie IEM-a, która znajduje się pod tym adresem.

Impreza, jak co roku, ściągnie do stolicy polskiego esportu najlepsze na świecie drużyny CS:GO, ale nie tylko. Organizatorzy zapewnią bowiem o wiele więcej atrakcji.

Na katowickim turnieju pojawią się 24 drużyny Counter Strike’a: Global Offensive. W trzech fazach rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów.

Zmagania rozpoczną się od play-inów, które rozegrane zostaną w studiu. Udział w nich weźmie m.in. triumfator trwających obecnie ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022. Potem przyjdzie pora na fazę grupową, zaś zwieńczeniem imprezy będą play-offy.

To one w dniach od 10 do 12 lutego będą mieć miejsce w katowickim Spodku, gdzie sześć najlepszych zespołów stoczy ostateczny bój o upragniony puchar.

Stolica Górnego Śląska gościć będzie także turniej StarCrafta II – w jego trakcie 36 zawodników przystąpi do gry o mistrzostwo świata oraz łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

„Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Legendarny Spodek to globalna stolica esportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie. Jestem przekonany, że oprócz sportowych emocji czeka na nas również technologiczna uczta, gdyż do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraca IEM Expo! – cieszy się Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Czytaj także: Mistrzostwa Polski w CS:GO – START!