IEM 2023: Ciekawe wydarzenia na stoiskach producentów!

IEM 2023 to nie tylko wielkie święto dla graczy. To także świetna okazja do zaprezentowania nam przez producentów sprzętu komputerowego swoich najnowszych rozwiązań, jeśli chodzi o rozwiązania dedykowane miłośnikom rozgrywki. Na targach obecni są giganci branży, tacy jak Intel, HP, Lenovo czy Nintendo. Co zaoferowali swoim fanom?

Lenovo dla graczy – moc atrakcji na IEM 2023

Koncern Lenovo przygotował dla swoich fanów na IEM 2023 wiele ciekawych wydarzeń. Gigant zaprosił na swoje stoisko popularnych influencerów technologicznych, takich jak Black czy Lipton. Poza tym chiński koncern przygotował strefę Lenovo Legion, w której pozwolił nam bliżej przyjrzeć się takim nowościom, jak laptopy Legion Pro 7i oraz Lenovo Legion Pro 5i.

https://twitter.com/LenovoLegion/status/1624709909760684034

Lenovo zorganizowało konkurs Cosplay, który przyciągnął naprawdę ciekawe kreacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki esportowe dla odwiedzających, w trakcie których można było wygrać ciekawe nagrody. Rozczarowaniem okazał się natomiast zapowiadany z dużym impetem koncert Smolastego. Nie zgromadził on imponującej widowni. Obserwujący zdecydowanie woleli śledzić rozgrywki na znajdującym się niedaleko stoisku legendarnej gry Starcraft II.

HP na IEM 2023 z produktami gamingowymi

https://twitter.com/hp_polska/status/1623994313305620480

Znany i lubiany koncern HP także nieźle przygotował się do targów IEM 2023. Amerykański gigant przywiózł do katowickiego Spodka swoje najnowsze laptopy Omen oraz Victus a także całą gamę akcesoriów gamingowych w ramach marki HyperX. Oczywiście, jak na stoiskach wszystkich wiodących producentów sprzętu i tu zostały stworzone strefy gier w których można spróbować swoich sił w popularnych produkcjach w formatach 1×1 i 5×5.

Poza tym zorganizowano mini-turnieje oraz konkursy z nagrodami, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Sporą popularnością cieszyła się strefa demo, w której można było dotknąć i sprawdzić laptopy Omen i Victus, a także znane i cenione produkty HyperX – słuchawki Cloud Alpha, klawiatury Alloy MKW 100 czy myszki Pulsefire Haste.

Ogromne stoisko Nintendo!

Dość spore stanowisko na targach IEM przygotował koncern Nintendo. Japończycy oczywiście zaprezentowali nam na nim swoje konsole Switch oraz Switch Lite, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością ze względu na to, że możemy podpiąć je do dużego ekranu lub też zabrać ze sobą w podróż.

Mogliśmy również pograć w najważniejsze gry dla Nintendo Switch – należące do franczyz związanych z Mario, Zeldą czy też Pokemonami. To bardzo lubiane produkcje, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Trudno się więc dziwić, że zainteresowanie stoiskiem było naprawdę spore.

Intel przedstawia nowe karty Arc!

Intel podczas tegorocznego IEM zaprezentował nam swoje najnowsze produkty dedykowane graczom. Mowa o kartach graficznych Intel Arc, które mają rywalizować godnie zarówno z produktami Nvidia, jak i AMD. Poza tym koncern znany nam do tej pory doskonale z produkcji procesorów przygotował – jak pozostali producenci – mnóstwo atrakcji dla fanów.

Mowa o rozmaitych panelach poświęconych gamingowi oraz ciekawych konkursach, w których można było zdobyć ciekawe nagrody. Ogromną popularnością wśród odwiedzających IEM 2023 cieszyły się zawody Intela związane ze składaniem komputera na czas. W strefie demo giganta prezentowane były natomiast urządzenia bazujące na jego układach – mogliśmy tam podziwiać m.in. sprzęt od Alienware – marki gamingowej należącej do koncernu Dell.

Jeśli natomiast interesują Was informacje od strony esportowej – odsyłam Was do newsów Sebastiana:

Czytaj też: Znamy pierwszego finalistę IEM 2023 CS:GO!

Czytaj też: G2 drugim finalistą IEM Katowice w CS:GO

Grafika tytułowa: Nomadic Julien / Unsplash