HTC prezentuje smartfon Desire 22 pro

Firma HTC zaprezentowała nowy smartfon – HTC Desire 22 pro. Urządzenie zostało stworzone specjalnie z myślą o współpracy z lekkimi, immersyjnymi okularami VR, VIVE Flow. HTC Desire 22 pro idealnie nadaje się do tego, aby rozpocząć podróż po wirtualnym świecie VIVERSE.

fot. HTC

Mocny i wszechstronny smartfon!

Nowość od HTC zaoferuje nam 6,6-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2412 pikseli i odświeżaniu 120Hz. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G. Urządzenie ma 8GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Warto wspomnieć również o tym, że korzysta z baterii o pojemności 4520 mAh oraz z technologii szybkiego ładowania, a także ładowania bezprzewodowego i zwrotnego. Desire 22 pro pracuje na najnowszej wersji systemu Android 12.

Konstrukcja smartfona jest odporna na wodę oraz kurz i posiada certyfikat IP67. Ciekawy jest zestaw aparatów, w którego skład wchodzą obiektywy: główny z matrycą o rozdzielczości 64 megapikseli (f/1,79), szerokokątny 13 megapikseli (f/2,4) i 5 megapikselowy aparat z wykrywaniem głębi. Aparat na froncie ma obiektyw o matrycy 32 megapikseli (f/2,0). Co ciekawe, mamy tu wsparcie dla protokołu HDCP 2.2 ułatwiającego współpracę z goglami VIVE Flow oraz VIVE Wallet – aplikacji, która pozwoli nam na zarządzanie naszymi kryptowalutami.

Czytaj też: Jest wstępna lista nowości Netflix na lipiec!

HTC Desire 22 pro można będzie zamówić w przedsprzedaży na stronach HTC. Czas pokaże, czy urządzenie spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów urządzeń opartych na systemie Android.

Grafika tytułowa: HTC