Honor Magic V oficjalnie! Coraz ciaśniej na rynku składanych smartfonów!

Rynek składanych smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany coraz bardziej się rozrasta. Samsung, póki co jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem, ale wyrasta mu coraz mocniejsza konkurencja. Najpierw OPPO zaprezentowało swój model mający być bezpośrednim konkurentem Galaxy Z Folda trzeciej generacji, a teraz Honor prezentuje model Magic V. Czy jest to sprzęt wart uwagi?

fot. Honor

Honor Magic V prezentuje się świetnie!

W przypadku swojej nowości Honor postawił na zewnętrzny ekran OLED o przekątnej 6,45″, rozdzielczości 2560 × 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wewnętrzna matryca to natomiast OLED o przekątnej 7,9″ rozdzielczości 2720 × 1984 pikseli i odświeżaniu 90 Hz. Sercem nowego „składaka” jest Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 12GB + 256GB lub 12GB + 512GB pamięci.

Zaplecze fotograficzne stanowią następujące aparaty: główny 50 MP, ultraszerokokątny 50 MP oraz podobno – aparat o rozszerzonym spektrum 50 MP. Taki zestaw powinien zapewnić wysoką jakość zdjęć w praktycznie każdych warunkach. Fotografie powinny świetnie odwzorowywać rzeczywistość, z dużą ilością szczegółów i satysfakcjonującym zakresem dynamicznym.

O czym jeszcze warto wspomnieć w kontekście nadchodzącego Honora Magic V? Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 4750 mAh z obsługą szybkiego ładowania 66 W. Wysoką jakość odtwarzanego dźwięku zapewnia wsparcie dla DTS:X Ultra. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że nowość od Honora zaoferuje nam dostęp do Sklepu Play z tysiącami popularnych aplikacji. To pokłosie transakcji, w wyniku której koncern Huawei pozbył się marki Honor.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – mobilne biuro (i nie tylko!) w Twojej kieszeni

Na samym końcu kilka słów o mechanizmie składania Honora Magic V. Producent zapewnia, że został on wykonany z 213 elementów. Sam ekran natomiast ma być tak solidny, że podobno wytrzyma do 50 złożeń i rozłożeń dziennie przez 10 lat. Oby nie były to słowa rzucane na wiatr! Smartfon na półkach sklepowych zagości 18 stycznia. Jestem niezmiernie ciekaw, ile Honor zażyczy sobie za niego w Europie!

Grafika tytułowa: Honor