Harry Potter powróci na HBO Max?

Mimo, że ostatni film związany z przygodami Harry’ego Pottera został nakręcony lata temu, uniwersum związane z Hogwartem nadal cieszy się potężną popularnością. Świadczy o tym zainteresowanie kolejnymi filmami „Fantastyczne zwierzęta”, które przyciągnęły do kin miliony fanów. Wykorzystać chce to HBO Max, które ma zamiar wprowadzić do swojej oferty seriale osadzone w uniwersum.

Harry Potter z serialową kontynuacją?

Dyrektor studia WarnerBros. chce porozmawiać z J.K. Rowling na temat przyszłości marki Harry Potter. Wytwórnia ma zamiar nadal wydawać produkcje osadzone w uniwersum – choć w tej chwili nie wiadomo, jak miałaby wyglądać fabula przygotowana dla każdej poszczególnej historii. Być może zostanie podjęta strategia podobna do tej obranej przez Disney+ w sprawie marki Gwiezdne Wojny.

Jeśli tak by się stało – być może poznalibyśmy historie pobocznych bohaterów występujących w serii Harry Potter. Byłoby to z pewnością niezwykle ciekawe doświadczenie dla wszystkich fanów. Warunek jest jeden – produkcje muszą trzymać bardzo wysoki poziom (więc na ich produkcję musi zostać przeznaczony imponujący budżet). W przeciwnym razie całe przedsięwzięcie zakończy się klapą.

Czytaj też: Rodzinna subskrypcja Spotify – co warto wiedzieć?

Fani Pottera są bowiem bardzo wymagający i twórcom nie uszłyby na sucho zaniedbania związane z produkcją filmów. Na razie jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż wiele kwestii związanych z potencjalnymi, nadchodzącymi produkcjami z uniwersum to wyłącznie sfera domysłów. Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie rozmów między WarnerBros. a J.K. Rowling. Gdy tylko pojawią się jakieś wieści w tej kwestii – będziemy informować!

Grafika tytułowa: HBO