GTA VI z potężnym budżetem!

GTA VI to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier komputerowych najbliższych lat. Fani mają nadzieję, że produkcja ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku. Rockstar Games natomiast konsekwentnie podsyca napięcie wokół swojej produkcji serwując nam kolejne – mniej lub bardziej oficjalne – przecieki związane z tytułem. Jak się okazuje, GTA VI to produkcja z jednym z największych budżetów w historii branży gier komputerowych.

fot. Rockstar Games

Najdroższa gra w historii?

Najnowsze doniesienia udostępnione przez leakstera – Dexerto Gaming – wskazują na to, że budżet GTA VI będzie imponujący. Ma on wynieść 1-2 miliardy dolarów, co będzie ewenementem na skalę światową. Produkcja ma szanse na to, by uzyskać miano najdroższej gry w historii wyprzedzając takie hity, jak Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto V czy Red Dead Redemption 2.

W tym momencie nie sposób nie wspomnieć, że GTA V, które przecież nadal po latach notuje fantastyczne wyniki sprzedaży, dysponowało budżetem „zaledwie” 250 milionów dolarów. Mam więc nadzieję, że następca będzie produkcją o wiele bardziej rozbudowaną od poprzednika, serwującą nam jeszcze większe możliwości zabawy w świecie wielkich pieniędzy i zbrodni.

Czytaj też: Call of Duty: Modern Warfare III w drodze!

Wciąż nie wiadomo, jaki los spotka GTA Online. Jest to dla Rockstar Games kura znosząca złote jajka, więc bezsensem byłoby zamknięcie gry w obecnej postaci. Po cichu liczę na to, że serwery będą nadal utrzymywane, a gra otrzyma nową oprawę graficzną i dostęp do kolejnych miast. Byłby to na pewno gest, który doceniliby fani i który zapewniłby twórcom potężny zastrzyk gotówki.

Grafika tytułowa: Rockstar Games