Google wdroży rozwiązania AI do swoich usług!

Któż z nas nie korzysta na co dzień z usług Google? Rozwiązania takie, jak Gmail, Dokumenty, Arkusze czy Prezentacje są bardzo chętnie wykorzystywane przez użytkowników na całym świecie. Koncern z Mountain View zapowiedział właśnie, że wprowadzi do nich funkcje związane z AI. To skutek inwestycji konkurencyjnego Microsoftu w rozwój OpenAI.

fot. Firmbee.com / Unsplash

Pole do popisu dla nadchodzącego Barda?

Google nie sprecyzowało jakie dokładnie nowości wprowadzi w przypadku swoich popularnych usług. Wiadomo jednak, że dotyczyły będą pracy zespołowej, generowania wiadomości e-mail na podstawie podawanych przez użytkownika danych czy też możliwości generowania obrazów, dźwięku i wideo AI do wykorzystania w aplikacji Prezentacje. Być może Google wprowadzi więcej tego typu usprawnień, o których jeszcze nie wspomniano.

Koncern z Mountain View dąży do tego, byśmy mogli maksymalizować efekty naszej pracy dzięki wykorzystywaniu dobrodziejstw rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Nie da się ukryć, że wpływ na decyzję amerykańskiego koncernu wywarł rynkowy sukces rozwiązania od OpenAI – Chat GPT. Inteligentny czatbot zrobił furorę na całym świecie i wiele osób wykorzystuje go obecnie m.in. do optymalizacji wyników swojej pracy.

Czytaj też: Globalna premiera serii Redmi Note 12 za rogiem!

Sam chętnie korzystam ze wspomnianych usług Google. Liczę więc na to, że koncern z Mountain View usprawni je w taki sposób, że ich obsługa będzie jeszcze bardziej intuicyjna, a praca z nimi jeszcze bardziej produktywna.

Grafika tytułowa: Rajeshwar Bachu / Unsplash