Google Pixel 6a zadebiutuje szybciej niż poprzednicy?

Google od kilku lat raczy nas rokrocznie tańszą wersją smartfonów Pixel, dedykowaną użytkownikom Androida o mniej zasobnych portfelach. Trzeba przyznać, że Pixel 3a, Pixel 4a i Pixel 5a były całkiem niezłymi urządzeniami, które dzięki niezłej optymalizacji radziły sobie nawet z wymagającymi zadaniami. Ciepłe przyjęcie na rynku sprawiło, że Google wyda kolejną generację smartfona, a Pixel 6a może zadebiutować szybciej niż się tego spodziewamy!

Źródło: OnLeaks/91Mobiles

Google Pixel 6a już w maju?

Pandemia przyzwyczaiła nas do tego, że dwie poprzednie generacje taniego Pixela od Google debiutowały w sierpniu. Pierwsze urządzenie z tej rodziny, kilka lat temu, debiutowało jednak dużo wcześniej – podczas konferencji I/O dla programistów. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w tym roku koncern z Mountain View może wrócić do swojego dawnego zwyczaju i pokazać nową odsłonę smartfona w trakcie majowego I/O 2022.

Niestety samo urządzenie nie trafiło do sieci na zbyt wielu przeciekach. Możemy jednak się spodziewać, że Google postawi na wzornictwo zbliżone do Pixeli 6 i że jego sercem będzie procesor Google Tensor. Oprogramowanie smartfona będzie świetnie zoptymalizowane – to w przypadku koncernu z Mountain View tradycja. Amerykanie potrafią przygotować oprogramowanie do swoich produktów w taki sposób, że działa fantastycznie nawet w oparciu o przeciętne podzespoły. Nie powinniśmy być też zawiedzeni w kwestii możliwości fotograficznych.

Czytaj też: Znamy europejskie ceny serii Galaxy S22!

Opłacalny Pixel z pewnością furory na rynku nie zrobi – podobnie jak jego poprzednicy. Winić można tutaj ograniczoną dostępność urządzenia na wielu rynkach. Nam natomiast pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Jeśli data premiery Pixela 6a się potwierdzi, to lada moment zostaniemy zasypani przeciekami z nim związanymi.

Grafika tytułowa: OnLeaks/91Mobiles