Garmin Instinct Crossover – hybryda debiutuje na rynku!

Garmin Instinct Crossover to nowa propozycja w portfolio znanego koncernu. Zainteresować powinna szczególnie te osoby, które preferują korzystanie z klasycznych czasomierzy, ale jednocześnie chcą cieszyć się na co dzień pewnymi funkcjami charakterystycznymi dla smartwatchy. Co warto wiedzieć o nowości?

Zegarek hybrydowy dla wymagających?

Garmin Instinct Crossover to zegarek wyposażony w klasyczny mechanizm i wskazówki. Za nimi osadzono jednak ekran, na którym wyświetlane są dynamiczne treści – na przykład informacje o pogodzie, stanie baterii, bieżącym pulsie użytkownika czy też o treningach. Pokaże nam też najważniejsze powiadomienia ze smartfona. Z tego powodu urządzenie określa się mianem hybrydowego.

Obudowa zegarka zaprojektowana została w sposób zgodny z normą MIL-STD-810, a więc jest odporna na kurz, wstrząsy i wodę do 10 ATM. Co ciekawe – w sprzedaży ma być dostępny także wariant stworzony faktycznie w oparciu o potrzeby różnych służb mundurowych – oznaczona jako Tactical. Zaoferuje ona dostęp do GPS-a, kompatybilność z noktowizorami oraz takie bajery, jak tryb ukrycia i funkcja awaryjnego wyłączenia zegarka.

Bateria? Ponadprzeciętna. Z zegarka Garmin Instinct Crossover możemy korzystać naprawdę długo. Klasyczna wersja pozwala na niemal miesiąc pracy między ładowaniami. Wariant Solar podwaja ten wynik. Przy stałym korzystaniu z GPS-a czas pracy skraca się do około 110 godzin.

„Instinct Crossover powstał z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, które preferują wygląd tradycyjnego zegarka, ale są gotowe na wykorzystanie funkcjonalności nowoczesnego smartwatcha. Zamiast wybierać między klasycznym zegarkiem a zaawansowaną technologią, stworzyliśmy produkt, który spełnia funkcje jednego i drugiego.” – Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej

Czytaj też: Oto nowości Casio G-SHOCK na 40-lecie istnienia marki!

Ceny nowości startują od 549,99 euro – za najbardziej podstawowy wariant czasomierza. Nie jest to kwota niska, jednak decydując się na zakup zegarków Garmin Instinct Crossover otrzymujemy za te pieniądze ponadprzeciętne możliwości, których nie oferują nam bardziej przystępne cenowo smartwatche.

Grafika tytułowa: Garmin