Faceebok Gaming zwiędnie jesienią

28 października 2022 roku – to data od kiedy Facebook Gaming nie będzie już dostępny na iOS i Androidzie. Funkcje gier będą nadal dostępne za pośrednictwem głównej aplikacji Facebook.

„Chcemy serdecznie podziękować wam wszystkim za wszystko, co zrobiliście, aby zbudować kwitnącą społeczność dla graczy i fanów. Od czasu pierwszego uruchomienia tej aplikacji”. Tej treści komunikat ukazał się w aplikacji Facebook Gaming. Bardziej bystrzy użytkownicy zauważyli, że nie zamyka się projektów posiadających „kwitnąca społeczność”.

Następnie użytkownicy aplikacji mogli przeczytać: „Pomimo tych wiadomości nasza misja łączenia graczy, fanów i twórców z grami, które kochają, nie uległa zmianie i nadal będziesz mógł znaleźć swoje gry, streamerów i grupy, odwiedzając Gry w aplikacji na Facebooku”.

Powstały dwa lata temu Facebook Gaming. był kiedyś postrzegany jako potencjalne zagrożenie dla dominującego gracza na tym rynku – Twitcha.

Facebook, ma trudności z zdobyciem satysfakcjonującej go pozycji na rynku transmisji strumieniowych gier na żywo. Według raportu firmy badawczej Streamlabs, w drugim kwartale 2022 roku stanowił zaledwie 7,9% udziału w rynku pod względem liczby obejrzanych godzin, za Twitchem (76,7%) i YouTube (15,4%).

Facebook nie jest pierwszym gigantem internetowym, który bezskutecznie próbował odtworzyć formułę Twitch. W 2020 r. Microsoft zlikwidował swoją własną usługę przesyłania strumieniowego – Mixer. Wcześniej podpisał umowę o wartości wielu milionów dolarów z graczem Fortnite Tylerem „Ninja” Blevinsem. Miał on wyłączność na streamowanie w tej usłudze.

Czytaj także: Twitch? YouTube? A może Facebook Gaming? Gdzie streamować?