EX2710Q MOBIUZ – audiofilski monitor gamingowy

Oferta gamingowych monitorów BenQ wzbogaca się o 27-konstrukcję o rozdzielczości QHD. Monitor wyróżniają dwie cechy – matowa matryca oraz rozbudowany zestaw audio 2+1 sterowany procesorem DSP. Na uwagę zasługuje też funkcjonalne menu OSD.

Najnowsza propozycja BenQ dla entuzjastów elektronicznej rozrywki to dość nietypowy monitor. Po pierwsze producent zdecydował się na zastosowanie matowej matrycy. Jak przystało na konstrukcję gamingową – wyświetlacz IPS z czasem reakcji 1 ms (MPRT) i odświeżaniem 165 Hz. Po drugie, zastosowano w nim rozbudowany system TreVolo audio.

Imponujące wrażenia dźwiękowe

Imponujący dźwięk ze zintegrowanego systemu dźwiękowego treVolo również akustycznie zanurza gracza w akcję gry. Pomaga to zapewnić doskonałe wyczucie miejsca pobytu przeciwników, dzięki czemu nowy MOBIUZ EX2710Q idealnie nadaje się do epickich przygód w wirtualnym świecie. 2.1-kanałowe głośniki wbudowanego systemu dźwiękowego treVolo (2 x 2-watowe głośniki i 5-watowy subwoofer) oferują pięć definiowanych przez użytkownika trybów dźwięku dla strzelanek pierwszoosobowych FPS, gier wyścigowych i gier sportowych. Procesor DSP i układ głośników zapewniają bogaty dźwięk o wyraźnie zróżnicowanych częstotliwościach.

Walory wizualne

Monitor zapewnia 95% pokrycie szerokiej palety kolorów PCI-P3, ma funkcję BenQ HDRi. Komfort użytkowania zapewnia nowe menu ekranowe OSD pozwalające na szybkie przełączanie scenariuszy oraz pakiet ochrony wzroku BenQ Eye-Care.

W przypadku grafiki w grach często trudno jest znaleźć równowagę między światłem a ciemnością. To właśnie tutaj Light Tuner i Black eQualizer pozwalają na niezakłóconą rozgrywkę na EX2710Q. Podczas gdy Light Tuner odzyskuje szczegóły z niewłaściwie przedstawionych jasnych obszarach (z niesamowitymi 20 ustawieniami kolorów do wyboru), Black eQualizer robi to samo w przypadku nieprawidłowo pokazanych ciemnych obszarów. Oba korygują wybrane obszary obrazu, pozostawiając inne sekcje nietknięte, tworząc niesamowicie szczegółowy obraz. Dodatkowo wykorzystaj funkcję wyboru 20 poziomów intensywności kolorów, aby stworzyć obraz o właściwej jaskrawości barw. Eksperymentuj dowolnie z gradacją kolorów, a obrazy naprawdę wyskoczą z ekranu.

Nowe menu ekranowe OSD

Funkcje mapowania scenariuszy i szybkiego OSD umożliwiają użytkownikom szybkie i płynne przechodzenie do preferowanych ustawień zależnie od wybranej gry. Intuicyjne mapowanie scenariuszy automatycznie wybiera preferowane ustawienia podczas przełączania źródła sygnału wejściowego. Szybkie OSD umożliwia również sparowanie każdego z ustawień wstępnych z wejściem, co oznacza, że gdy użytkownik zmieni swoje dane, ustawienia automatycznie dostosowują się do jego preferencji. Połączona wygoda obu funkcji pozwala graczom być gotowym na każdy świat gier.

Dbałość o wzrok

Nowy monitor ma oczywiście sprawdzone funkcje pakietu BenQ Eye-Care, które chronią oczy przed zmęczeniem, nawet podczas długich sesji grania. Funkcja BenQ Brightness Intelligence Plus automatycznie dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia otoczenia. Niemigoczące podświetlanie ekranu Flicker-free i niska emisja niebieskiej składowej widma barw – Low Blue Light – dodatkowo podnoszą komfort długotrwałego korzystania z monitora.

BenQ EX2710Q dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2269zł. Gwarancja 24 miesiące, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.