Esportowa konsolidacja Ubisoftu

Ubisoft – francuski producent i wydawca gier połączył swoje działy esportowe w jeden globalny zespół.

Ten ruch ma miejsce, gdy firma chce „lepiej kształtować przyszłość esportu i gier konkurencyjnych”. Nowo utworzony zespół Esports and Competitive Gaming Team przejmie kontrolę nad wszystkimi aktywnościami esportowymi Ubisoft. Od Brawlhalla po Rainbow Six Pro League, w której bierze udział w sumie 60 drużyn rywalizujących w czterech regionach.

François-Xavier Deniele, dyrektor ds. esportu w Ubisoft powiedział  o reorganizacji:  „Konsolidując nasz zespół w jedną, globalną organizację, możemy wyznaczyć jasny kierunek dla wszystkich naszych działań regionalnych. Biorąc pod uwagę specyfika regionalna i lokalna; wzmocnić relacje między fanami a graczami i współpracę z większą liczbą zespołów w Ubisoft w najbardziej efektywny sposób.”

„Mamy nadzieję, że ta decyzja usprawni nasze procesy decyzyjne. Chcemy lepiej reagować na zmiany, a dokładniej na to, czego chcą nasi odbiorcy w zakresie konkurencyjnych produktów i treści.”

Rok 2021 był burzliwym rokiem dla Ubisoftu. Firmie udało się zapewnić odnowienie partnerstwa z operatorem płatności online PayPal i nowe umowy z takimi jak LetsPlay.Live . Pandemia COVID-19 przełożyła się na odroczenie turnieju Six Invitational, zanim uzyskał uzyskać zgodę rządu francuskiego na organizację wydarzenia w Paryż.

„Intensywność ostatnich dwóch lat służyła również jako szkło powiększające i pozwoliła nam dokładnie ocenić wszystkie nasze mocne strony i ulepszenia, a także wady i cechy naszych procesów i struktury wewnętrznej” -dodał Deniele.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/microsoft-kupil-activision-blizzard-113964