Esport na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Globalna Federacja Esportowa (GEF) i Federacja Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (CGF) ogłosiły, że w ramach nadchodzących Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 odbędą się pilotażowe zawody esportowe.

Mistrzostwa Commonwealth Esports odbędą się w International Convention Centre w Birmingham w sierpniu 2022 roku. Po raz pierwszy esport pojawi się na Commonwealth Games.

W wydarzeniu wezmą udział esportowcy z całej Wspólnoty Narodów, a organizatorzy informują, że zagrają w „wielogatunkowe tytuły światowe”. W tej chwili nie ogłoszono jeszcze nazw gier. The Daily Mail wymienił Dota 2 jako jedną z możliwych i prawdopodobnych.

Mistrzostwa są wynikiem partnerstwa między GEF i CGF, ogłoszonym w 2020 roku. Odbędą się w tym samym czasie co Igrzyska Wspólnoty Narodów, ale będą miały osobną markę, medale, organizację i zarządzanie.

Przed Commonwealth Games oba podmioty ogłosiły również „Commonwealth Esports Forum”, globalną konferencję esportową wspieraną przez Brytyjskie Stowarzyszenie Esportowe .

Działania związane ze sportem elektronicznym są jednym z zaleceń przedstawionych w nowej strategicznej mapie drogowej Commonwealth Sport 2026/30. Zgodnie z zapowiedzią organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie przyciągnie nową publiczność. Umożliwi także ruchowi Commonwealth Sport Movement dalsze odkrywanie potencjału tego zjawiska.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/zlota-piatka-znow-razem-116317