Elektryczna replika Batmobila

Kierowane przez architekta i artystę Nguyena Dac Chunga wietnamskie studio Macro Studios wykorzystało plany pochodzące z trylogii Mroczny Rycerz Christophera Nolana, aby wiernie odtworzyć pojazd Tumbler.

Ważący zaledwie 600 kg elektryczny Tumbler ma takie samo podwozie z rur stalowych jak oryginał. Zastępuje jednak jego masywną metalową karoserię lekkimi panelami wykonanymi z tworzywa ABS, włókna węglowego i kompozytu.

elektryczny batmobil

To sprawia, że ​pojazd elektryczny Batmana jest prawie czterokrotnie lżejszy niż jego 2268-kilogramowy filmowy odpowiednik, co z kolei ma wpływ na przyspieszenie.

500-konny 5,7-litrowy silnik V-8 umieszczony w oryginalnym Tumblerze ustąpił miejsca elektrycznemu układowi napędowemu i parze akumulatorów litowo-jonowych. To pozwolia samochodowi osiągnąć niezbyt imponujące 105 km/h na godzinę. Elektryczny sześciokołowiec jest również wyposażony w automatyczne przesuwane drzwi, cztery kamery bezpieczeństwa i monitory.

Model nie jest jednak wierną kopią pojazdu Batmana – samochód nie posiada niestety trybu ataku, karabinów maszynowych, ani wyrzutni rakiet.

Prototyp jest obecnie wystawiany w galerii motoryzacyjnej Van Daryl w południowowietnamskim Ho Chi Minh City.  

Nie ma jeszcze informacji o cenie, ale jest dostępny zwiastun:

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/patent-ferrari-na-elektryka-117498