EA App zastępuje Origin

Platforma Origin, służąca do kupowania i uruchamiania gier, której właścicielem jest Electronic Arts przechodzi do historii.

Po dziesięciu latach funkcjonowania jej miejsce zajmie nowa aplikacja EA App, która właśnie po fazie testów i stała się dostępna dla wszystkich.

Głos społeczności został wysłuchany i nowa aplikacja nie powinna powielać błędów krytykowanej przez społeczność graczy poprzedniczki. Twórcy obiecują, że będzie lżejsza, szybsza i bardziej niezawodna, a także zapewni łatwiejszy dostęp do gier i usług EA.

Aplikacja EA umożliwia zbudowanie listy, składającą się ze znajomych z innych platform i usług, takich jak Steam , Xbox i PlayStation . Gracze otrzymają „niestandardowy unikalny identyfikator”, dzięki czemu będą łatwo rozpoznawalni. Będą mogli zobaczyć także, w co grają  ich znajomi z listy.

Interfejs jest bardziej przejrzysty i przypomina aplikację Xbox na PC. EA App pozwala też połączyć konta i importować listy znajomych ze Steama, PlayStation i ekosystemu Xbox. Pobieranie i aktualizacje odbywają się w tle, a przejście z Origin ma być łatwe i bezproblemowe.

Zapisy lokalne i w chmurze zostaną przeniesione do nowej aplikacji, a także do list znajomych z Origin.

Nowa aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla systemu Windows. Użytkownicy komputerów Mac są zmuszeni do dalszego korzystania z programu Origin dla komputerów Mac. Losy nowej aplikacji EA na Maca nie sa w tej chwili jasne.

Czytaj także: Electronic Arts na sprzedaż?