DrivePro 10 – wideorejestrator wielkości kluczyka

Wideorejestrator samochodowy Transcend DrivePro 10 to bardzo niewielkie urządzenie o sporych możliwościach. Nagrywa obraz w FHD 60 Hz i dobrze sobie radzi również w nocy. Cena – 340 zł.

Wideorejestrator to już praktycznie standardowy sprzęt stosowany przez większość kierowców. Te urządzenia są bardzo przydatne nie tylko w skrajnych losowych przypadkach. Na przykład dokumentują postawę kierowcy w dyskusyjnych sytuacjach, co pozwala uniknąć mandatu. Obok typowych parametrów dla tego typu sprzętu takich jak rozdzielczość czy kąt widzenia, ważne jest też, jak urządzenie radzi sobie przy słabym oświetleniu.

DrivePro 10 to malutka, zaledwie 40-gramowa kompaktowa kamera samochodowa. Pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Urządzenie wyposażone jest w szerokokątny obiektyw (140°) z przysłoną ƒ/2.0, zapewniający rozległe pole widzenia oraz wyraźne ujęcia nawet przy słabym świetle. Ponadto matryca STARVIS pozwala uchwycić szczegółowy obraz z bogatymi kolorami, również w nocy. Szeroki zakres dynamiki (WDR) balansuje ciemne i jasne obszary tak, żeby każde ujęcie było jak najbardziej klarowne.

Wygodny uchwyt kamerki pozwala na przymocowanie jej zarówno na przedniej, jak i na tylnej szybie samochodu. Podczas przerwy w dostawie prądu, wbudowany akumulator litowo-polimerowy podtrzymuje zasilanie kamery do momentu bezpiecznego zapisania nagrywanych plików. Zapobiega to uszkodzeniu i utracie kluczowych nagrań. Dodatkowo, gdy czujnik G-sensor wykryje uderzenie, uruchomi nagrywanie awaryjne. Dzięki temu plik rejestrowany w danym momencie nie zostanie nadpisany.

Kamera oferuje także możliwość włączenia lub wyłączenia nagrywania głosu podczas pracy za pomocą jednego przycisku. DrivePro 10 obsługuje karty pamięci do pojemności 256 GB. Pozwala to na zapis ponad 16 godzin nagrań.

Transcend  DrivePro 10 może łączyć się z urządzeniami zewnętrznymi przez wi-fi. Umożliwia to darmowa aplikacja DrivePro, kompatybilna zarówno z systemem Android, jak i iOS. Za jej pomocą użytkownik może włączyć podgląd obrazu na żywo, pobrać zapisane nagrania czy zmieniać ustawienia urządzenia.

Urządzenie kosztuje ok. 340 zł. objęte jest dwuletnią gwarancją producenta. W zestawie znajduje się też karta pamięci microSD Transcend o pojemności 64 GB.