Dla zawodowców – monitor AGON PRO z odświeżaniem 360 Hz i NVIDIA Reflex

AOC we wrześniu wprowadzi do sprzedaży kolejny monitor z serii AGON by AOC. AG254FG to konstrukcja przeznaczona dla najbardziej wymagających graczy, w tym zawodowców.

Nie jest to powszechna praktyka, by informować rynek o wzbogaceniu oferty o sprzęt, który jeszcze nie jest dostępny. Jednak w przypadku monitorów gamingowych ma to swoje uzasadnienie – mało kto po przeczytaniu informacji rusza do sklepu. Dlatego ci, którzy w niedalekiej przyszłości planują zakup monitora o skrajnie wysokich parametrach, powinni zarezerwować w budżecie kwotę 3,8 tys. zł – tyle trzeba będzie zapłacić za konstrukcję AG254FG.

Bezkompromisowa specyfikacja

AG254FG jest 24,5-calowym monitorem Full HD (1920 x 1080 px). Zastosowany w nim panel IPS odświeża obraz 360 razy na sekundę, a jego czas reakcji GtG wynosi 1 ms.

Dodatkowo dla zwiększenia ostrości ruchomych elementów na ekranie istnieje możliwość aktywacji NVIDIA Ultra Low Motion Blur (ULMB). Jest to funkcja aktywująca podświetlenie stroboskopowe, które pomiędzy każdą klatką obrazu wyświetla dodatkową klatkę czarnego koloru.

ULMB to jedna z czterech technologii tej marki zaimplementowanych w omawianym modelu. Drugą jest zmniejszająca efekt rozrywania obrazu NVIDIA G-Sync. Działa ona w zakresie od 1 do 360 Hz. Jest to pełna implementacja, oparta na układzie elektronicznym. Trzecia technologia to NVIDIA Reflex. AG254FG to pierwszy monitor AOC wspierający to rozwiązanie. Aktywacja Reflex minimalizuje opóźnienia po stronie procesora, systemu operacyjnego, renderowania obrazu i kolejkowania poleceń przez komputer. Technologię wspierają m.in. Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Fortnite, Overwatch, Rainbow Six Siege czy Valorant.

Ostatnią jest NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Po podłączeniu kompatybilnej myszy do portu USB w monitorze użytkownik może uzyskać szczegółowy raport odnośnie czasu, jaki mija od naciśnięcia przycisku myszy do wykonania akcji w grze. Jest to funkcja przydatna dla osób, które chcą wycisnąć absolutne maksimum ze swojej konfiguracji i zyskać każdą milisekundę przewagi w rozgrywkach. Dzięki Reflex Latency Analyzer nie trzeba, jak dotychczas, specjalnie kupować lub wypożyczać specjalistycznych kamer nagrywających obraz z szybkością 1000 klatek na sekundę.

Scena e-sportowa jest bardzo wymagająca. Entuzjaści oraz e-sportowcy potrzebują najlepszego możliwego sprzętu. Dzięki współpracy z takimi legendami jak G2 Esports przy opracowywaniu linii AGON PRO wiedzieliśmy, czego wymagają profesjonaliści – wyjaśnia Stefan Sommer, dyrektor ds. marketingu i zarządzania biznesem AOC i MMD w Europie.

Przykuwający oko wygląd

AG254FG wyposażono w podświetlenie RGB Light FX. Pozwala ono wybrać jeden z 14 trybów świecenia oraz 10 000 kombinacji kolorystycznych. Z kolei na froncie monitora zainstalowano projektor wyświetlający logo AGON. Monitor za swój oryginalny wygląd został nagrodzony wyróżnieniem Red Dot.

Mając najnowszy monitor AOC, użytkownicy nie muszą dokupywać stojaków na słuchawki. W obudowie wyświetlacza zamontowano wysuwany wieszak, na który można odwiesić zestaw słuchawkowy po zakończeniu meczu. Oprócz tego wyświetlacz wyposażono w osłonę zapobiegającą powstawaniu refleksów świetlnych, które mogłyby przeszkadzać w rozgrywce.