Disney+ idzie w ślady Netflixa?

Kilka miesięcy temu Netflix wzbudził niemałe kontrowersje decydując się na walkę z procederem współdzielenia kont. Zastanawialiśmy się wtedy, czy w ślad za niekwestionowanym liderem branży pójdą kolejni rynkowi gracze. I oto podobną decyzję podjęli właściciele serwisu Disney+, którzy także nie chcą tracić na takim procederze.

Koniec z dzieleniem się Disney’em (i nie tylko!)

Wdrażany jest właśnie nowy regulamin, który zdecydowanie zabrania dzielenia się kontem w serwisie z osobami, które nie zamieszkują w naszym gospodarstwie domowym. Właściciele serwisu zamierzają analizować nasze konta, żeby sprawdzać, czy przestrzegamy z góry narzuconych zasad. Co, jeśli wyłamujemy się z owych zasad? Wtedy możemy stracić dostęp do kont, które zostaną zbanowane.

Co warto odnotować – w pierwszej kolejności zmiany będą wdrażane w serwisie Hulu od 14 marca. Nie jest on w oficjalny sposób dostępny w Polsce. Spodziewam się więc, że z czasem zmiany wejdą w życie także w odniesieniu do popularnego w naszym kraju Disney+. Z pewnością nie bez znaczenia był tu sukces Netflixa, który w wyniku swoich działań zaliczył wzrost ilości zakupionych abonamentów.

Będziemy dla Was monitorować sytuację i poinformujemy Was, gdy jakieś zmiany pojawią się w Polsce.

Czytaj też: Znamy nowości HBO Max na luty!

Grafika tytułowa: Disney