Discord usprawnia działania na Androidzie

Popularna aplikacja komunikacyjna Discord zapowiada, że wszelkie aktualizacje będą ukazywały się jednocześnie na wszystkich platformach.

Do tej pory pokrzywdzeni byli użytkownicy systemu Android, ponieważ nowe funkcje ukazywały się na tej platformie nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Teraz ma się to zmienić, aktualizacje na Androida, IOS i komputer będą pojawiać się w tym samym czasie. Obiecuje zespół ds. produktu Discord w poście na blogu.

 „Z historycznego punktu widzenia prace nad implementacją nowych funkcji w systemie Android były często opóźniane do czasu ukończenia komputerów stacjonarnych i iOS. To skutkowało niektórymi funkcjami, które były uruchamiane najpierw na jednej platformie, zanim ostatecznie pojawiły się na innej”. Wyznaje samokrytycznie Discord.

Aplikacja dla Androida przechodzi na React Native. To należący do Mety zestaw narzędzi, służących do tworzenia aplikacji, z którego korzysta m. in. Instagram, Microsoft Outlook, Shopify, Tesla, Pinterest i wiele innych. Ma to usprawnić i skonsolidować procesy i synchronizować aktualizacje.

Discord korzysta z React Native w swojej aplikacji na iOS, odkąd została otwarta przez Meta w 2015 roku. To pozwoliło firmie zbudować aplikację na iOS z rdzenia aplikacji React.

Discord już rozpoczął wprowadzanie zaktualizowanej aplikacji. Użytkownicy Androida powinni zacząć odczuwać korzyści z tej podstawowej zmiany kodu w nadchodzących tygodniach.

Czytaj także: Valorant przeciwko przemocy werbalnej