Dell UltraSharp Webcam – kamera internetowa 4K

Dell UltraSharp Webcam to zewnętrzna kamera internetowa 4K, którą zaprojektowano dla profesjonalistów i wszystkich tych, którzy chcą prowadzić wideokonferencje w wyjątkowej jakości. Dziewięć opatentowanych technologii odpowiada za wysoką jakość obrazu, inteligencję i bezproblemowe użytkowanie.

Pandemia sprawiła, że wideokonferencje nabrały zupełnie nowego znaczenia. Zaledwie tydzień po ogłoszeniu na całym świecie lockdownów, 62 miliony użytkowników pobrało aplikacje do wideokonferencji na swoje urządzenia. A to dopiero początek – przewiduje się, że do 2026 roku przychody z rynku wideokonferencji przekroczą $50 miliardów dolarów. Nawet jeśli wracamy do spotkań osobistych, głównie w życiu prywatnym, praca zdalna na dobre weszła do codziennej rutyny wielu osób, a wideokonferencje pozostaną jej stałym elementem.

Inteligentne zabezpieczenia i automatyczne kadrowanie

Tak, jak lustrzanki cyfrowe, kamera Dell UltraSharp Webcam jest wyposażona w duży przetwornik obrazu 4K Sony STARVIS CMOS i wieloelementowy obiektyw, który rejestruje więcej światła, zapewniając krystalicznie czysty obraz wideo.

Bez względu na warunki oświetleniowe funkcja Digital Overlap HDR gwarantuje wierne oddanie barw i zrównoważoną ekspozycję. Funkcja redukcji szumów wideo 3D/2D automatycznie eliminuje ziarnisty obraz, dzięki czemu nawet przy słabym oświetleniu będziemy wyglądać dobrze.

Funkcja automatycznego kadrowania wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), aby zapewnić ostrość i wyśrodkowanie w każdym kadrze. Pole widzenia można dostosować do potrzeb w zakresie 65°, 78° i 90°. Kamerę wyposażono również w 5-krotny zoom cyfrowy.

Dell UltraSharp Webcam obsługuje Windows Hello, dzięki czemu możliwie jest szybkie i bezpieczne logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Posiada także funkcję Dell ExpressSign-in, która współpracuje z komputerami Dell. Czujniki zbliżeniowe w kamerze internetowej wykrywają obecność, gdy zbliżamy się do niej i automatycznie wylogowują nas, gdy się oddalamy, gwarantując dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki inteligentnym funkcjom i certyfikatom zgodności z czołowymi platformami, takimi jak Microsoft Teams i Zoom, kamera internetowa Dell UltraSharp Webcam to doskonałe narzędzie do bezproblemowej pracy online.

Najprostsze rozwiązanie do montażu kamery internetowej w tej klasie

Kamera Dell UltraSharp Webcam ma okrągłą obudowę i smukłe mocowanie do monitora, które minimalizuje rozpraszanie uwagi z przodu ekranu, dzięki czemu uwagę skupiamy na prezentacji, a nie na sprzęcie. W połączeniu z eleganckim i wygodnym uchwytem magnetycznym oraz adapterem do statywu, który umożliwia wygodne przełączanie między monitorem a statywem, otrzymujemy najbardziej bezproblemowe w swojej klasie rozwiązanie do montażu kamery internetowej.

Katalogowa cena urządzenia wynosi 1431 zł