Creative Aurvana Trio LS – słuchawki z innowacyjnymi przetwornikami

W dousznych słuchawkach Creative Aurvana Trio LS zastosowano nowatorskie rozwiązanie poprawiające jakość dźwięku. Jest nim użycie płynnej gumy silikonowej do budowy przetworników. Zestaw kosztuje 189 zł.

Creative Aurvana Trio LS to już kolejny model słuchawek dousznych z popularnej serii Aurvana Trio, a pierwszy, w którym wykorzystano technologię budowy przetworników z płynnej gumy silikonowej (LSR). Wykorzystanie nowej technologii pozwala na dokładniejsze wysterowanie przetworników i uzyskanie niskiego współczynnika THD co w następstwie przekłada się na bardzo dobrą, bezstratną jakość dźwięku. Creative Aurvana Trio LS zachowuje swoją solidną i  elegancką konstrukcję, tak charakterystyczną dla tej serii.

Słuchawki Creative Aurvana Trio LS zostały zaprojektowane przy użyciu technologii Liquid Silicone Rubber (LSR), innowacyjnej technologii, która eliminuje niespójności w działaniu przetworników spowodowane tradycyjnym procesem klejenia, które stosowane jest w większości słuchawek. Z przetwornikami LSR słuchawki posiadają dużo lepszą obsługę mocy, dużo większą spójność, zwykle dwukrotnie większą amplitudę w porównaniu do innych przetworników słuchawkowych, a także bardzo niskie THD przy wysokim poziomie głośności. Poziomy ciśnienia akustycznego SPL są bardzo wyrównane, zwykle w granicach tolerancji 1,5 dB pomiędzy przetwornikami.

Słuchawki Aurvana Trio LS posiadają certyfikat Super X-Fi. Oznacza to, że zestaw słuchawkowy został przystosowany i dostrojony do współpracy z urządzeniami Super X-Fi, takimi jak np. przedwzmacniacz słuchawkowy SXFI AMP. Współpraca słuchawek z urządzeniami typu SXFI AMP zapewnia odbiór dźwięku, w taki sposób, jakbyśmy odsłuchiwali dźwięk wydobywający się bezpośrednio z wielogłośnikowego zestawu Hi-Fi.

Zestaw został wyposażony w pilot do sterowania z wbudowanym, wielokierunkowym, mikrofonem typu MEMS. Pilot został umieszczony na przewodzie po prawej stronie. Przy pomocy pilota możemy odbierać połączenia telefoniczne lub sterować odtwarzaczem muzycznym. Producent zwraca też uwagę na specjalne zaprojektowane przewody, które zostały tak wykonane, by zminimalizować przenoszenie drgań na obudowę słuchawek podczas pocierania przewodu o inne powierzchnie, np. ubranie.

DANE TECHNICZNE:

Słuchawki/Przetworniki:

  • przetwornik typu LSR 9,3 mm
  • Impedancja 32 ohm
  • Czułość 110 dBA przy 1mW
  • Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz

Mikrofon:

  • Wielokierunkowy mikrofon MEMS
  • Pasmo przenoszenia 100 Hz – 10 kHz
  • Czułość (1 kHz) -42 dBV/Pa

Interfejs audio:

  • Czteropolowy Jack „L” 3,5 mm CTIA

Długość przewodu:

  • Długość przewodu 1,15 m

Waga:

  • 18,6 g