CES 2023: Razer prezentuje nowości!

Razer to jeden z najważniejszych producentów związanych z branżą gamingową na tegorocznych targach CES 2023, które odbywają się w Las Vegas. Znany koncern przywiózł na imprezę nie tylko nowe laptopy, ale i świetne akcesoria i przenośne konsolki. Co warto wiedzieć na ten temat?

fot. Razer

Niesamowite laptopy Razer Blade

Główną atrakcją stoiska Razer są gamingowe laptopy Blade 16 i Blade 18. Wyposażono je w najnowszy chipset 13. generacji – Intel Core™ i9 oraz karty graficzne RTX z serii 40. Oczywiście możemy spodziewać się także szybkiej pamięci RAM w standardzie DDR5 oraz wydajnych dysków SSD zapewniających niesamowite prędkości zapisu i odczytu danych. Blade 16 to ekran mini-LED ze wsparciem dla HDR i czasem reakcji poniżej 3 ms. Może pracować w dwóch trybach: UHD+ z odświeżaniem 120 Hz lub FHD+ z częstotliwością 240 Hz.

Blade 18 to prawdziwa bestia wyposażona w niesamowity ekran QHD+ o częstotliwości odświeżania 240 Hz. Producent postawił w jego przypadku na niezłą kamerę internetową o rozdzielczości 5 MP oraz kozacki 6-głośnikowy system dźwięku przestrzennego THX. Razer zapewnia też, że jest to urządzenie przyszłościowe, które z czasem będziemy mogli rozbudowywać poprzez wymianę komponentów. Taki gamingowy potwór wymaga oczywiście odpowiedniego chłodzenia. Będzie ono oparte na komorze parowej.

Handheldy i akcesoria!

Producent przywiózł na CES także handheldy Razer Edge i Razer Edge 5G, które mają mocno namieszać na rynku przenośnych konsol dzięki mocnym parametrom oraz niesamowitym ekranom. Poza tym nie zabrakło propozycji dla fanów niesamowitego brzmienia. Powinni oni zainteresować się soundbarem Razer Leviathan V2. Według zapewnień koncernu to pierwszy soundbar, który wspiera technologię kształtowania wiązki dźwięku oraz pierwszy śledzący naszą głowę w celu najlepszego dopasowania dźwięku. Na uwagę zasługuje także kamerka Razer Kiyo Pro Ultra, która z pewnością zainteresuje streamerów.

Czytaj też: CES 2023: Nowości Lenovo Legion

Grafika tytułowa: Razer