CES 2023: HTC VIVE XR Elite oficjalnie!

HTC VIVE zaprezentował swój najnowszy, flagowy konsumencki zestaw All-in-One, VIVE XR Elite. Zestaw VR łączy możliwości mieszanej rzeczywistości (MR) oraz wirtualnej rzeczywistości (VR) w jednym kompaktowym, lekkim, potężnym i bardzo wszechstronnym urządzeniu – idealnym do gier, rozrywki, fitnessu, treningu produktywności, biznesu, szkoleń i wielu innych zastosowań.

fot. HTC

HTC VIVE XR Elite zmienia reguły gry!

HTC VIVE XR Elite to przede wszystkim modułowa konstrukcja. Dzięki przeforsowaniu takiej koncepcji w trakcie projektowania zestawu, można go szybko przekształcić w okulary VR. W tym celu wystarczy odpiąć tylną część paska z baterią i zamontować w tym miejscu zauszniki okularowe VIVE.

Nowość od VIVE serwuje nam zarówno fizyczne kontrolery, jak i technologię śledzenia dłoni, co pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności podczas gier, wymagających szkoleń i nauki. Zestaw VIVE XR Elite został wyposażony w cztery kamery o szerokim polu widzenia i wyjątkowej dokładności śledzenia, czujniki głębi, śledzenie dłoni i technologię, która śledzi ruch poszczególnych palców spoczywających na kontrolerach.

Obraz VIVE XR Elite jest czysty i wyraźny dzięki zastosowaniu szerokiego kąta widzenia kamery 110 stopni oraz rozdzielczości 4K o częstotliwości odświeżania 90Hz. VIVE XR Elite posiada regulowane soczewki, co umożliwia korzystanie osobom z wadą wzroku na korzystanie z VIVE XR Elite bez okularów. To wspaniałe, gdy nowe technologie zdejmują z naszej codzienności kolejne ograniczenia!

Nowy zestaw VIVE XR Elite można łatwo podłączyć do komputera na dwa sposoby: przy pomocy przewodu USB-C lub bezprzewodowo. Dzięki temu otrzymamy dostęp do treści PCVR z VIVEPORT.com i platformy Steam. Treści można przesyłać również z kompatybilnego telefonu z systemem Android..

„Zestaw VIVE XR Elite reprezentuje kolejny kamień milowy w kierunku w pełni immersyjnego internetu, wykraczając poza dzisiejsze VR, aby otworzyć zupełnie nową sferę realizmu w nauce i rozrywce. To zaawansowane, a jednocześnie kompaktowe urządzenie oferuje konsumentom najlepsze doznania XR, zapewniając fizyczny portal do wszechświata doświadczeń oferowanych przez VIVERSE, naszą wersję metaverse, z najszerszą gamą treści VR dostosowaną do najnowszych standardów, takich jak WiFi 6E.” – Cher Wang, współzałożycielka i przewodnicząca HTC Corp.

fot. HTC

Czytaj też: CES 2023: Najważniejsze nowości Lenovo

VIVE XR Elite jest dostępny do zakupu przedpremierowego już od 5 stycznia za pośrednictwem strony vive.com oraz u autoryzowanych sprzedawców. W skład zestawu VIVE XR Elite wchodzą: zestaw XR, dwa kontrolery oraz podstawka na baterie, a całość będzie kosztować 6699 PLN.

Grafika tytułowa: HTC