Canon zapowiada pierwszy flagowy model systemu EOS R – aparat EOS R1

Canon, jeden z wiodących producentów sprzętu fotograficznego, zapowiedział premierę swojego najnowszego flagowego aparatu bezlusterkowego EOS R1. Model ten, będący pierwszym flagowcem wśród aparatów systemu EOS R wyposażonych w mocowanie RF, ma trafić na rynek w 2024 roku.

Nowoczesne rozwiązanie od Canon w drodze

EOS R1 został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, łącząc w sobie najnowszą technologię Canon, wysokie parametry, wytrzymałość oraz niezawodność. Aparat ten ma znacząco poprawić jakość zarówno zdjęć, jak i materiałów wideo, odpowiadając na wysokie wymagania stawiane przez profesjonalistów w dziedzinach takich jak fotografia sportowa, fotografia newsowa i produkcja wideo.

Jedną z kluczowych innowacji jest zastosowanie nowo opracowanego procesora obrazu DIGIC Accelerator obok istniejącego już procesora DIGIC X. Dzięki temu połączeniu oraz nowej matrycy CMOS aparat oferuje bardzo szybkie przetwarzanie danych, co przekłada się na znaczną poprawę autofokusa (AF) oraz wielu innych funkcji. Canon wykorzystuje również zaawansowane technologie uczenia głębokiego, aby umożliwić szybkie i precyzyjne rozpoznawanie obiektów. Nowa funkcja AF o nazwie „Action Priority” pozwala na błyskawiczne dostosowanie ostrości w kadrze, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w dynamicznych sytuacjach, takich jak sporty zespołowe.

Aparat EOS R1 będzie także wyposażony w funkcję redukcji szumów, co dodatkowo poprawi jakość obrazu i wspomoże kreatywność użytkowników. Canon obecnie przeprowadza testy terenowe aparatu, aby upewnić się, że spełnia on oczekiwania profesjonalistów i pomaga w uchwyceniu decydujących momentów podczas różnego rodzaju wydarzeń sportowych.

Premiera EOS R1 to kolejny krok Canona w poszerzaniu gamy aparatów i obiektywów RF w ramach systemu EOS R, co ma przyczynić się do dalszego rozwoju fotografii i kultury wideo.

Czytaj też: Nowy obiektyw zmiennoogniskowy Canon do kamer transmisyjnych 4K!

Grafika tytułowa: Canon