Call of Duty zmierza na Switcha?

Call of Duty to jedna z najpopularniejszych strzelanek o tematyce wojskowym dla PC i konsol. Już niedługo za jej rozwój – po przejęciu Activision Blizzard – może odpowiadać Microsoft. Koncern z Redmond chce się zafundować graczom zupełnie nowe doświadczenia. Dlatego zamierza wydać grę także na konsole Switch.

Fani Nintendo mają powody do zadowolenia

Ekspansję serii Call of Duty w kierunku Switcha potwierdził już szef Xbox – Phil Spencer. Poinformował, że seria wraca na przenośne konsolki Nintendo po dziewięciu latach nieobecności. Amerykański gigant miał podpisać nawet umowę z Nintendo z której wynika, że kolejne gry z serii Call of Duty będą trafiały na popularnego handhelda prze kolejne dziesięć lat. Brzmi niesamowicie, prawda?

Jestem ciekaw jak Activision Blizzard zoptymalizuje produkcje z serii Call of Duty, by płynnie działały na konsolach Switch. Jak bowiem wiadomo, jest to sprzęt o dużo słabszej specyfikacji od Xboxa oraz PlayStation. Programiści muszą przywiązać sporo uwagi do owej kwestii by nie doszło do sytuacji, w której komfortowa gra nie będzie możliwa ze względu na klatkowanie grafiki.

Czytaj też: Next-genowy Wiedźmin 3 wygląda obłędnie!

Dajcie koniecznie znać, czy korzystacie ze Switcha i czy wyczekujecie wydania dla niego gier z serii Call of Duty. Ja jestem fanem tej franczyzy, ale zdecydowanie preferuję granie na pececie niż spędzanie czasu z konsolą.

Grafika tytułowa: EA