Bentleya plany na elektryfikację

Producent luksusowych pojazdów ogłosił plany wprowadzania jednego nowego modelu elektrycznego rocznie przez kolejnych pięć lat, począwszy od 2025 roku.

W zeszłym roku, angielski producent odnotował zysk na poziomie ponad 427 miliona dolarów. To wielki skok w porównaniu z 20 milionami rok wcześniej. Wzrost jest spowodowany dużym popytem na nowe modele hybrydowe.

Bentley dołącza do większości producentów samochodów zwiększających swoje wysiłki we wprowadzaniu modeli elektrycznych. Właściciel marki Volkswagen – największy producent aut w Europie, cały czas zwiększa inwestycje w infrastrukturę elektryczną, myśląc o przejęciu Tesli.

Sam Bentley, w ciągu najbliższych 10 lat zainwestuje 3 miliardy euro w swoją fabrykę w Crewe, na południe od Manchesteru. W ten sposób chce wspomóc transformację elektryczną i do roku 2030 osiągnąć całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

„Rosnący popyt na nasze modele hybrydowe, wspierany przez 3 miliardy euro zrównoważonych inwestycji w naszą fabrykę w Crewe, zapewni, że pozostaniemy wzorcowym producentem w zakresie zrównoważonej luksusowej mobilności” — powiedział Jan-Henrik Lafrentz, członek zarządu ds. finansów i IT w firmie Bentley.

Czytaj także: VW Bulli powraca jako elektryk