BenQ TK700STi – pierwszy gamingowy projektor 4K HDR

TK700STi to pierwszy na świecie gamingowy projektor 4K HDR z zaledwie 16ms czasem reakcji, wyświetlający obraz o przekątnej 100 cali (2,54 m) z odległości 1,99 m. 

BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie krótkoogniskowy, bezprzewodowy projektor 4K HDR dla graczy z opóźnieniem reakcji (input lag) zaledwie 16ms – model TK700STi. Projektor wyposażony jest w certyfikowany przez Google system AndroidTV co umożliwia łatwy i szybki, bezprzewodowy dostęp do treści zgromadzonych w sklepie Google Play, bezpośrednio z projektora.

Jasność 3000 ANSI lumenów, krótkoogniskowy obiektyw i rozdzielczość 4K pozwalają uzyskać bardzo wyraźny, doskonały kolorystycznie (100 proc. pokrycie palety Rec. 709) i kontrastowy obraz o przekątnej do 200 cali (508 cm) z niewielkiej odległości, nawet w dobrze oświetlonym salonie.

Obsługa HDR (HDR10 i HLG), dedykowane tryby dla gier RPG, SPG i FPS oraz zaledwie 16. milisekundowy input lag przy rozdzielczości 4K i 60 fps zapewniają doskonałą rozrywkę i skuteczność w grze na naprawdę wielkim ekranie. Fabrycznie zdefiniowane tryby ustawień obrazu pozwalają uzyskać zarówno doskonały obraz soczystej murawy stadionu jak i zanurzyć się w wirtualny świat gier zapewniając precyzyjnie widzenie przeciwnika czającego się w najciemniejszych partiach sceny zmagań ulubionej gry RPG. 

Dzięki krótkoogniskowemu obiektywowi z 1,2 krotnym zoomem optycznym obraz o przekątnej 100” (2,5m) można uzyskać stawiając projektor w odległości 1,99 m od ściany czy ekranu. Funkcja automatycznej korekty trapezowych zniekształceń obrazu w pionie znakomicie upraszcza szybką organizację projekcji w salonie czy innym pomieszczeniu w domu czy na imprezie u znajomych.

Wbudowany 5W głośnik komorowy i fabrycznie zdefiniowane profile dźwiękowe: Cinema, Music, Sport i Game dodatkowo potęgują wrażenia i pozwalają poczuć się jak w kinie, na sali koncertowej, arenie sportowej czy na polu walki.

Sugerowana cena detaliczna projektora wynosi 5 191 zł.